Nawigacja

 • Zapraszamy na II Sułkowickie Granie

  Zapraszamy na II Sułkowickie Granie

  II Sułkowickie Granie zbliża się wielkimi krokami. Czeka nas muzyczna uczta, zgotowana przez trzy wspaniałe orkiestry dęte. W roli gospodarza wystąpi niezawodna  Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury, natomiast naszymi wyśmienitymi gośćmi będą Orkiestra Dęta OSP Jasienica oraz Gminna Orkiestra Dęta z Lanckorony.

   

  Mamy nadzieję, że tegoroczne wydarzenie  będzię tak udane jak pierwsza edycja.

  Zapraszamy wszystkich fanów muzyki do przybycia nad zalew 26 sierpnia 2018 r. o godz. 16:00.

   

  Do zobaczenia!

   

  Zapraszamy na II Sułkowickie Granie - Obrazek 1

   

 • Pieśń o pacyfikacji Sułkowic

  Pieśń o pacyfikacji Sułkowic

  "Płomień rozgryzie malowane dzieje, / Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, / Pieśń ujdzie cało..."

  Słowami Wajdeloty z "Konrada Wallenroda" Adam Mickiewicz mówi o trwałości niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  Pieśń nie boi się wojny, nie zatrzyma jej administracyjna granica, wyjdzie z każdego więzienia i nie potrzebuje muzealnych wnętrz do ochrony.

  Jednak nie jest niezniszczalna. Ona trwa w ludzkiej pamięci, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Przepaść może w zapomnieniu - jej największym wrogu. Taki los spotyka wiele pieśni i utworów, ale - wbrew słowom naszego wieszcza - często zostają ocalone dzięki istnieniu ich materialnych śladów - zapisów nutowych.

  Tak też się stało z "Pieśnią o pacyfikacji Sułkowic". Nigdy nie była zbiorowo, uroczyście wykonywana. Przekazywana tylko wśród zaufanych osób i śpiewana niemal potajemnie, powoli ulegała zapomnieniu. Wśród starszych mieszkańców jeszcze krążą o niej opowieści. Niektórzy znają fragmenty tekstu, inni strzępki melodii. Pieśń opisuje bardzo bolesne chwile w historii naszej miejscowości, a temat pacyfikacji przez wiele lat rodził konflikty i podejrzenia, poruszany był bardzo niechętnie. Z tych samych powodów piosenka nie była popularna. Po ponad 70-ciu latach, dzięki staraniom wielu osób udało się odnaleźć tekst i melodię. I w końcu została publicznie wykonana podczas gminnego śpiewania pieśni patriotycznych w Sułkowickim Ośrodku Kultury 11 Listopada 2017 r. Wspólnej pamięci przywrócił ją Chór Elegia Seniorzy z Rudnika pod dyrekcją mgr Haliny Repeć.

  "Pieśń o pacyfikacji Sułkowic" powstała ok. 1945 roku. Autorem tekstu jest ppor. Czesław Wyrwała ps. "Wilczur" - partyzant, ranny w walce, a następnie rozstrzeliwany przez Niemców stracił nos i oko, ale cudem przeżył. Autor melodii pozostaje nieznany, a zapisu nutowego dokonał wieloletni sułkowicki organista Pan Józef Oliwa. Mieszkańcy Sułkowic mogli poznać Pieśń w 1989 roku, dzięki gazecie gminnej "Klamra", w numerze 11/1989 wydrukowany był tekst, a w 14/1989 melodia. W roku 2013 tekst został wydrukowany na okolicznościowej pocztówce: W listopadzie 2017 roku Chór Elegia Seniorzy z Rudnika działający przy SOK, nagrał ją w Amadeusz Studio w Sułkowicach i teraz jest już zabezpieczona przed zaginięciem. Pieśń ma 11 zwrotek. Napisana jest takim językiem, jakiego wówczas używano w Sułkowicach. Częsta jest niezgodność akcentów mowy i akcentów muzycznych oraz różna ilość sylab w poszczególnych wersach. Zdarzają się błędy w konstrukcji gramatycznej i logicznej zdań, niepoprawna odmiana wyrazów, niezgodność rymów - ale nie w poprawności literackiej tkwi jej wielka wartość. Melodia, co zaskakujące, jest wesoła, jednak kiedy się ją śpiewa, z każdą zwrotką czuje się wzrastające napięcie, dramatyczny charakter - i nie przeszkadza durowa tonacja.

  Impulsem powstania pieśni było najtragiczniejsze wydarzenie w historii miejscowości. Zostało w niej udokumentowane. Zawiera rzeczową, subiektywną relację z sekwencji wydarzeń od świtu, aż do zakończenia pacyfikacji. Określa miejsca, czas i uczestników akcji. Ten emocjonalny i spontaniczny opis, wyraża tragizm i podłość wojny, jest strażnikiem pamięci o ofiarach, oraz znakiem bólu i traumy świadków. Oprawiony i wzmocniony muzyką z całą pewnością jest cennym zabytkiem niematerialnej kultury Sułkowic.

  Halina Repeć

  Pieśń o pacyfikacji Sułkowic - Obrazek 1

 • Grzybobranie czas start!

  Sułkowicki Ośrodek Kultury jak co roku prowadzi wakacyjny konkurs na największego i nacięższego grzyba sezonu. Również tego lata została zainaugurowana i otwarta kolejna jego edycja, która potrwa aż do jesieni. Mamy nadzieję, że sezon 2018 będzie przynajmniej tak dobry lub jeszcze lepszy niż poprzedni.

  Pierwsze grzyby przyniesione do SOK-u to borowiki szlachetne. Gratulujemy znalazcom i życzymy koszy wypełnionych grzybami aż po same brzegi!

  Zachęcamy pozostałych grzybiarzy z naszej okolicy do wzięcia udziału w konkursie. Przypominamy , że  grzyby można przynosić do Sułkowickiego Ośrodka Kultury, od pon.-pt. w godz. 9:00-21:00

  Zdjęcia w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=120#gallery/120

 • Fotorelacja z Dni Sułkowic 2018 r.

  Krótka fotorelacja z Dni Sułkowic 2018, który odbyły się 7-8 lipca na stadionie w Sułkowicach.

  Fot. Joanna Gatlik- Kopciuch

 • II Audycja Koła Gitarowego

  II Audycja Koła Gitarowego

  W ubiegłą środę 27.06.2018 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- Audycja Uczniów Koła Gitarowego. W sali widowiskowej SOK, tuż przed godziną 17, zaczęła gromadzić się publiczność. Słuchacze przybyli aby podziwiać muzyczne postępy podopiecznych Pana Mateusza Gniewka. Audycja, podczas której każdy z uczniów Koła Gitarowego SOK mógł pokazać swoje umiejętności muzyczne, była bardzo udana .

   

  Serdecznie gratulujemy występującym oraz inicjatorowi Panu Mateuszowi za tak wspaniały występ i życzymy dalszego rozwoju!

   

  II Audycja Koła Gitarowego - Obrazek 1

   

   Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=116


  B.S

 • Nagroda Starosty w dziedzinie kultury dla Chóru Seniorów z Rudnika

  Nagroda Starosty w dziedzinie kultury dla Chóru Seniorów z Rudnika

  Po raz kolejny Starosta Myślenicki przyznał nagrody w dziedzinie kultury i sportu - Jesteście przyszłością naszej Ojczyzny. Ludzie odchodzą, a rzeczy piękne po nich zostają -mówił na uroczystości wręczenia nagród starosta Józef Tomal.

   

  Nagrody te przyznawane są artystom, organizacjom i działaczom środowisk kulturalnych, sportowcom, propagatorom sztuki i aktywności fizycznej, trenerom
  i zawodnikom. W tym roku pula wszystkich nagród wyniosła 60 tysięcy złotych. - Cieszymy się, że my dorośli potrafimy mobilizować dzieci i młodzież do pielęgnacji kultury i tradycji oraz propagowania sportu na terenie naszego regionu – zapewnia Starosta Tomal.

  Wręczenie nagród odbyło się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, na uroczystości obecni byli: Józef Tomal Starosta Myślenicki, Andrzej Pułka Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jacek Pasiowiec Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu, członkowie Zarządu Powiatu ( Krzysztof Halek, Bolesław Pajka) i radni powiatowi, Jan Wójcik Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Jerzy Cachel Dyrektor Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego. Wszyscy serdecznie gratulowali osobom wyróżnionym. Uroczystość została uświetniona przez występ Zespołu Regionalnego „Mali Węglowianie” oraz scholi, która działa przy parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni.

  W dziedzinie kultury nagrodzeni zostali: Zespół Regionalny „Mali Węglowianie” (dziecięcy zespół regionalny, mający liczne sukcesy w przeglądach i imprezach artystycznych), Joanna Kazanecka (organizator, koordynator zbiórek publicznych na remont starych, zabytkowych nagrobków), Kazimierz Budyn (poeta, laureat konkursów literackich, członek Myślenickiej Grupy Literackiej TILIA), Teresa Hans (założycielka i opiekunka scholi przy parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni, czołowe miejsca w konkursach i przeglądach pieśni religijnych), Jan Druzgała (prezes OSP w Pcimiu, społecznik, pomysłodawca i założyciel Orkiestry Dętej OSP Pcim), Stowarzyszenie KAT Dobczyce (działa od 2012 r., organizator koncertów w ramach Dobczyckich Zaduszek Muzycznych, inicjator Jarmarku Świątecznego w Dobczycach), Mieczysław Nowak (fotograf, współzałożyciel Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto), Chór Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca Elegia w Rudniku (istnieje od 2009 r., w repertuarze pieśni regionalne, patriotyczne, towarzyskie i religijne, w 2017 r. Nagroda Samorządowa), Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice (działa od 2012 r., organizator corocznego Pikniku Integracyjnego oraz Konfrontacji Muzycznych „Śpiewam Sercem”), Edyta Starzec – Sobieszkoda (nauczyciel, pedagog, Członkini Rady Sołeckiej Jawornika oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wodzirejów, założycielka i prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Jawornika), Chór Gaudium Skomielna Biała (uświetnia uroczystości religijne, patriotyczne oraz okolicznościowe, laureat wielu konkursów), Stowarzyszenie „My Łęczanie” (działalność charytatywna oraz pielęgnowanie tradycji regionu od 2013 r.), Zespół Taneczny INTOX przy MGOKiS w Dobczycach (działa od 2007r., udział w imprezach oraz konkurach na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim), Grupa Teatralna MISTERIUM działająca przy Parafii NNMP w Myślenicach (grupa aktorów –amatorów, wystawiła 12 spektakli, w tym 4 tradycyjne Misteria Męki Pańskiej, zagrała 150 spektakli), Franciszek Szymula (uczeń PSM I st. w Myślenicach w 4 klasie fortepianu, laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych), Zespół wokalny CANTATA (od 2006 r., promuje nasz region na festiwalach i konkursach chóralnych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej).

  Nagroda Starosty w dziedzinie kultury dla Chóru Seniorów z Rudnika - Obrazek 1  Nagroda Starosty w dziedzinie kultury dla Chóru Seniorów z Rudnika - Obrazek 2

  W dziedzinie sportu nagrodzeni zostali: Wiktor Piwowarski (zawodnik i trener tenisa stołowego w LZS „Jutrzenka”, prezes Ogniska TKKF w Dobczycach, założyciel i trener ULKS „Zaklik” w Zakliczynie, trener II klasy tenisa stołowego, kierownik sekcji gimnastycznej AZS AWF Kraków), Kamil Pawłowski (szachista, zwycięzca wielu turniejów szachowych w kategorii dzieci, zwycięzca Międzynarodowego Kongresu Edukacyjnego - Szachy i IT), Kamil Sałach (piłkarz, reprezentant Polski Międzynarodowej Federacji Osób Niepełnosprawnych), Daria Szuba-Łata (pływaczka z sukcesami na arenie Małopolskiej), Adam Czerwiński (lekkoatleta, biegacz średniodystansowy, reprezentant Polski, członek kadry Narodowej, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Europy), Mateusz Brożyna (szachista, czołowy zawodnik w Polsce w kategorii do 18 lat, Mistrz Polski w szachach błyskawicznych), Marek Pajka (zawodnik, trener juniorów starszych i bramkarzy w klubie sportowym „Orzeł” Myślenice), Michał Cichoń (trener młodzików i grup początkujących w klubie sportowym „Orzeł” Myślenice), Dawid Suder (trener drużyny juniorów młodszych i seniorów klubu sportowego „Orzeł” Myślenice), Małgorzata Bajer (biegaczka narciarska, medalistka zawodów narciarskich rangi Mistrzostw Świata), Piotr Jędrocha (zawodnik, trener i prezes Klubu Sportowego „Beskid” Tokarnia), Piotr Żuk (trener drużyn młodzieżowych Klubu Sportowego „Raba” Dobczyce, trener drużyny seniorskiej), Agnieszka Pustelnik (trener pływania i ratownictwa wodnego dzieci, młodzieży i dorosłych), Maciej Górka (piłkarz, sędzia piłkarski, współzałożyciel klubu sportowego LKS „Górki” oraz drużyny z parafii św. Brata Alberta w Myślenicach), Adrian Poradzisz (zawodnik zapasów i sumo, reprezentant Polski, Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Europy, medalista Pucharu Polski), Jan Mastela (zawodnik zapasów i sumo, medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Młodzików, członek Kadry Wojewódzkiej i Kadry Narodowej Kadetów).


  Żródło: www.myslenicki.pl

  Więcej zdjęć na: http://www.myslenicki.pl/pl/content/view/4775/45/

 • V Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli w Sułkowicach

  V Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli w Sułkowicach

  Do Sułkowic zjechali kolekcjonerzy i miłośnicy starych, kultowych aut i motocykli, by wspólnie móc pooglądać swoje okazy, a przy okazji nam je zaprezentować.

  Zwiedzili m.in. zabytkową kuźnię z pracą kowali na żywo przy firmie Juco w Sułkowicach oraz Izbę Tradycji ze zbiorami muzealnymi. V Zlot miał uświetnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Na stadion samochody zaczęły się zjeżdżać już o ósmej rano 23 czerwca 2018 r. Uczestnicy zlotu odwiedzali bowiem jeszcze w tym dniu Suchą Beskidzką i Jordanów. W Sułkowicach można było oglądać samochody tylko do 13:00. A było na co popatrzeć: samochód parowy Grout z 1899 r., Chrysler Lebaron 38, Fiat 500 Topolino, MG 17, samochód należący wcześniej do Mieczysława Fogga - Renault Celtaquarte z 1934 r., motor Zündapp nr 43, Ford model A z 1931 r., Mercedes 300 sel, Metz ze skrzynią biegów cierną z 1912 r. i wiele innych ciekawych egzemplarzy zabytkowych i kultowych pojazdów.

  Trójkołowiec Trojan Heinkel Cabine 4, który został faworytem publiczności, auto MG seria T, model D z 1950 r. oraz Fiat 600 z 1957 r. otrzymały puchar Burmistrza Gminy Sułkowice Piotra Pułki za elegancję pojazdu. Wśród głosujących zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów organizatora zlotu Franciszka Wołka.

  V Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli w Sułkowicach - Obrazek 1    V Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli w Sułkowicach - Obrazek 2

    V Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli w Sułkowicach - Obrazek 3

  Uczestnicy zjechali się z całej Polski, ale był też właściciel zabytkowego pojazdu z Sułkowic. Jako że większość z właścicieli zabytkowych pojazdów była w Sułkowicach po raz pierwszy, to zostały im zorganizowane przez Urząd Miejski dodatkowe atrakcje. Każdy uczestnik otrzymał gadżety promocyjne z Gminy Sułkowice oraz poczęstunek w formie śniadania. Następnie kawalkada zabytkowych samochodów przejechała pod firmę Juco, gdzie Stanisław Światłoń zorganizował w starej drewnianej kuźni pokaz tradycyjnego kowalstwa. Dwóch sułkowickich kowali - Jan Judasz i jego syn Tomasz na oczach „zlotowców” wykonywali podkowy, które potem niektórzy otrzymali w prezencie – na szczęście. Wszyscy byli zachwyceni pokazem. Po nim zwiedzający udali się do Izby Tradycji w Starej Szkole w Sułkowicach, gdzie czekał już na nich kustosz Ryszard Judasz, opowiadając o zawartych w niej eksponatach. Po powrocie na stadion uczestnicy zlotu odsłuchali wspaniałego koncertu Orkiestry Dętej Sułkowickiego Ośrodka Kultury i demonstrowali zwiedzającym nie tylko wygląd zewnętrzny swoich pojazdów, ale także ich serce, czyli motor.

  V Zlot Zabytkowych Samochodów i Motocykli w Sułkowicach - Obrazek 4

  Właściciel samochodu MG seria T, model D z 1950 r. opowiadał na przykład: „Wyprodukowano 30 tys. sztuk tego samochodu, z czego ponad 80% wyjechało do Stanów, były wykorzystywane na dowozy lotników do samolotów. Ma 54 koni mocy, waży niecałą tonę. Jeździ nawet na imprezy słowackie czy czeskie, po 300 km, był robiony sposobem gospodarczym. Koledzy i przyjaciele – lakiernik, stolarz pomagali mi przy jego renowacji. Ten samochód ma drewniany szkielet, który jest obity blachą.”

  Warto było przyjść na stadion i zobaczyć te motoryzacyjne cudeńka i porozmawiać z ludźmi, których pasją są pojazdy z historią.

  Więcej zdjęć na: GMINA SUŁKOWICE


  Tekst i fotografie: Joanna Gatlik- Kopciuch

 • Mała Elegia rośnie w siłę

  Mała Elegia rośnie w siłę

  W dniu 10 czerwca 2018r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się 28. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, w którym brała udział nasza Mała Elegia. Do tegorocznej edycji przeglądu zaproszenie przyjęło 8 zespołów folklorystycznych w tym: 7 zespołów prezentujących folklor w formie autentycznej oraz 1 instrumentalista ludowy. Mniejsza ilość uczestników w stosunku do poprzednich lat spowodowana była nowym, bardziej surowym regulaminem. Eliminujący sporą część wykonawców był zupełny zakaz używania akordeonu- instrumentu, który stanowi podstawę większości obecnych zespołów. Również w naszej grupie akordeon stanowi trzon. Mieliśmy dwa wyjścia, zrezygnować z tegorocznego konkursu lub spróbować zawalczyć i diametralnie odmienić kapelę. Kto zna nasz zespół  ten wie, że Elegia tak łatwo się nie poddaje. Po konsultacji z akompaniatorem Panem Stanisławem Judaszem stwierdziliśmy, że czas wyruszyć na muzyczne poszukiwania. Szalone tempo, presja oraz nie dający się zatrzymać czas potrafią czynić cuda. Już po kilkunastu godzinach od rozmowy do zespołu przybył nowy instrument- HELIGONKA. Do maja zupełnie obca, dziś powoli włączająca się w muzykę.

  Możemy jechać- mamy nowy program, nowy instrument i wielką ochotę dorównać naszym starszym kolegom, którzy nie dawno znów wrócili z nagrodą.

   

  Po ciężkich próbach i długich godzinach spędzonych na sali tanecznej w końcu doczekaliśmy się- jedziemy do Łoniowej. Nieco po 15 dotarliśmy na miejsce, gdzie od razu można było wyczuć wyjątkową folkową atmosferę. Mnóstwo dzieciaków w regionalnych strojach  czekających na swój występ oraz stoiska z drewnianymi zabawkami. W końcu przyszła pora na nasz występ. Dzieciaki dały z siebie wszystko, zeszły ze sceny  bardzo zmęczone ale równie zadowolone z siebie.

   

  Uczestników oceniała komisja artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Wiesława Hazuka – choreograf, Beata Rompała- folklorysta , Benedykt Kafel – etnograf oraz Aleksander Smaga- muzyk. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem komisja doceniła naszą pracę.  Program „ U Nasy Zośki w chałupie” zajął II miejsce w swojej kategorii ( Komisja artystyczna w tym roku nie przymałą I miejsca). Mała Elegia dostała nagrodę finansową w wysokości 1700 zł i jako jedyna otrzymała kwalifikację na 42. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Jest to ogromne wyróżnienie ale też pierwsza kwalifikacja zespołu do Rabki. To naprawdę fantastyczna sprawa!

   

  Mała Elegia rośnie w siłę - Obrazek 1 Mała Elegia rośnie w siłę - Obrazek 2

  Mała Elegia rośnie w siłę - Obrazek 3

   

  Korzystając z okazji kierujemy gorące podziękowania dla rodziców, za wielkie wsparcie oraz kibicowanie w tak ważnym dla Zespołu dniu. Jesteście naprawdę wspaniali! Dziękujemy, że kształtujecie w swoich pociechach poczucie odpowiedzialności, przyprowadzając je regularnie na próby. Jest to naprawdę bardzo ważne czego efekty widać na każdym kroku.

  Młodym tancerzom, instruktorom oraz kapeli serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju!

  Fot. MCK SOKÓŁ


  B.S

 • Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach

  22 maja 2018 roku, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Plastyczny „FOLKLOR W DUSZY GRA”. Pocztówka na ludowo.

    
  Komisja w składzie: Elżbieta Moskal – plastyk,  Ewa Tkaczyk – plastyk, bibliotekarz, Elżbieta Narewska – nauczyciel historii sztuki, dokonała przeglądu i oceny 183 prac plastycznych, wykonanych przez dzieci, młodzież oraz uczestników zajęć WTZ z powiatu myślenickiego. Komisja, podczas oceniania prac, zwróciła uwagę na zrozumienie tematu, samodzielność wykonania, estetykę, ekspresję i wrażliwość plastyczną, ukazanie bogactwa wzorów ludowych charakterystycznych dla folkloru polskiego.

   

  Naszymi laureatkami zostały:

  Kategoria Szkoła Podstawowa kl. I-III

  Oliwia Marek - I miejsce

  Alicja Batko - I miejsce

  wyróżnienie: Lena Gaweł

   

  Kategoria Szkoła Podstawowa  kl. IV-VI

  Weronika Garbień - I miejsce

  Izabela Bochenek -II miejsce

  wyróżnienie:

  Aleksandra Światłoń

  Karolina Skrzypek

   

   

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 1 

  Autor Pracy: Oliwia Marek

   

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 2

  Autor Pracy: Alicja Batko

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 3

  Autor Pracy: Lena Gaweł

   

   

   

   Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 4

   Autor Pracy: Weronika Garbień

   

   

    Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 5

   Autor Pracy: Izabela Bochenek

   

     Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 6  

  Autor Pracy: Karolina Skrzypek

   

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 7

  Autor Pracy:  Aleksandra Światłoń


  E.G

 • KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej

  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej

  Koncert Laureatów to wydarzenie, które jest zwieńczeniem festiwali muzycznych odbywających się corocznie w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Podczas tej wyjątkowej imprezy na scenie prezentują się zwycięzcy poszczególnych kategorii, którzy mogą się pochwalić swoimi umiejętnościami przed pełną salą sympatyków muzyki. Nie inaczej było tym razem. W niedzielne popołudnie, 10 czerwca o godz. 16:00, sala widowiskowa SOK zabrzmiała pełnią barwnych dźwięków. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury Pani Halina Obst oraz Burmistrz Sułkowic Pan Piotr Pułka złożyli laureatom serdeczne gratulacje oraz wręczyli nagrody.

  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej - Obrazek 1  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej - Obrazek 2

  Podczas tegorocznej edycji Festiwalu na podium znalazło się aż 18 uczestników z 8 kategorii,  wyróżnienia zdobyły 11 osób. Przyznana została także NAGRODA SPECJALNA DYREKTORA SOK w postaci bonu finansowego.

  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej - Obrazek 3

  Organizatorem Festiwalu byli: Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

  Serdecznie Gratulujemy Wszystkim Laureatom i zapraszamy za rok!

  Więcej zdjęć w galerii:

  PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE- 05.06.2018

  KONCERT LAUREATÓW- 10.06.2018

  Protokół z Festiwalu dostępny na: https://sok-sulkowice.edupage.org/text/?text=text/text23&subpage=2

 • XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii

  XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii

  7 czerwca  w SOK miało miejsce rozdanie nagród w XIII Regionalnym  Konkursie Plastycznym  „Zwierciadło” edycja 2018 pt." Wolnym jest ten, którego niczym nie zniewolił świat". Konkurs rozstrzygnięto 4 czerwca. Prace oceniało jury w składzie: Anna Witalis- Zdrzenicka – Przewodniczący, Aleksandra Korpal – Członek, Bogusława Górka- Członek. Wyniki zostały ogłoszone na stronie  internetowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury www.sok.sulkowice.pl. Cieszymy się, że tematyka konkursu wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W tegorocznym konkursie  wzięło udział 68 osób, z czego 16 otrzymało nagrody a 9 wyróżnienia. Organizatorem konkursu jak co roku są: Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

  Gratulujemy i zapraszamy za rok!

  XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii - Obrazek 1  XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii - Obrazek 2

  Zdjęcia prac oraz z rozdania nagród do obejrzenia w galerii:

  http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=112#gallery/112

  Wynii konkursu na stronie:

  https://sok-sulkowice.edupage.org/text24/?


  B.S

 • Dzień Dziecka z SOK-iem

  Dzień Dziecka z SOK-iem

  Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, bowiem święto obchodzą nasi najmłodsi podopieczni. Sułkowicki Ośrodek Kultury wyszedł naprzeciw milusińskim i zorganizował kolejne wydarzenie dedykowane właśnie dla nich- Dzień Dziecka nad sułkowickim  Zalewem, który odbył się 30 maja. Atrakcje przygotowane dla dzieciaków zdecydowanie przypadły im do gustu. Malowanie twarzy, tworzenie slime’ów (specjalnych elastycznych substancji), wspólne zabawy przy muzyce oraz tor przeszkód z losami i kącik plastyczny przyciągnęły tłumy roześmianych twarzy. Pokaz taneczny „Retro” z możliwością czynnego uczestnictwa również zainteresował sporą część przybyłych.

  W ramach naszego Dnia Dziecka każdy, czynnie biorący udział w przygotowanych przez nas atrakcjach, otrzymał piękny kolorowy worek- plecak. Spragnieni dostali również wodę oraz słodki poczęstunek od Pani Dyrektor. Każdy z chętnych otrzymał także kolorowy balonik. Środek tygodnia w blasku słonecznych promieni wszyscy spędzili w miłej i radosnej atmosferze. Pogoda dopisała, humory dzieci i rodziców też.

  Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 1  Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 2

  Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 3 Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 4

   

   

  Gorące podziękowania składamy wszystkim pracownikom SOK oraz instruktorom zaangażowanym w ten szczególny dzień, bez których organizacja nie byłaby możliwa. Za zdjęcia dziękujemy Pani Joannie gatlik- Kopciuch. Moc serdeczności przekazujemy również Pani Jolancie Wojdyle, która sprezentowała baloniki ozdabiające amfiteatr.

   

  Zdjęcia: SOK, Joanna Gatlik- Kopciuch

   

  Więcej zdjęć w galerii :http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=108#gallery/108


  B.S

 • Nagrodzeni trzeci rok z rzędu.

  Nagrodzeni trzeci rok z rzędu.

  W dniach 25, 26 i 27 maja 2018r. nad Parkiem Kępińskich w Szczurowej rozbrzmiewały krakowskie melodie obwieszczając 36. edycję Przeglądu Zespołów Regionalnych Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, w którym- jak prawie każdego roku- do rywalizacji stanął Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” z Rudnika.

  Do udziału w  tegorocznym  Przeglądzie, który ma charakter konkursu, zgłosiła się rekordowa liczba  około 100. Wykonawców Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich i Pogórza Ciężkowickiego. Łącznie na scenie w Szczurowej przez 3 dni wystąpiło ok. 1000 osób. Uczestników oceniała komisja artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Wiesława Hazuka – choreograf, Aleksander Smaga – muzyk, Beata Rompała- folklorysta oraz Benedykt Kafel – etnograf.

  Pośród wykonawców nie mogło zabraknąć naszego ZPiT "Elegia" Rudnik, który zachęcony ubiegłoroczna lokatą z ochotą wkroczył na scenę. W sobotnie popołudnie pokazano kolejną część Rudnickiego Wesela- program „Cepimy Marysie!”,  autorstwa  Pana Stanisława Stręka. Komisja z wielkim zaciekawieniem oglądała przygotowane widowisko, które spotkało się również z dużą aprobatą i żywą reakcją  ze strony widowni. Trwający 30 minut pokaz przyciągnął uwagę wielu ludzi ponieważ wyróżniał się żywym charakterem i zmiennością tańców. Przygotowany przez „Elegię” program przedstawiał obrzędy związane z  symbolicznym wykupem panny młodej i finalnym zakładaniem czepca. Było ogrywanie, obtańcowywanie i ośpiewywanie młodej. Nie obyłoby się też bez samego tańcowania. Szybkie polki, obereczki i dostojne walczyki. Nie mogło zabraknąć również naszego starodawnego Fila wykonanego przez najstarszych. Podczas Rudnickiego Wesela pojawiło się wiele tańców i dawnych, archaicznych przyśpiewek z naszych okolic.

    Nagrodzeni trzeci rok z rzędu. - Obrazek 1  Nagrodzeni trzeci rok z rzędu. - Obrazek 2

  Po zakończeniu występu zarówno tancerze, kapela oraz instruktorzy (Joanna Ulman, Beata Szuba, Stanisław Judasz) byli zadowoleni z efektów jakie udało się osiągnąć. Jak zwykle zespół stanął na wysokości zadania. Po zeszłorocznym II miejscu zespół miał ambicję aby znaleźć się na podium. Jednak konkurencja podczas Krakowskiego Wianka była duża, a poziom prezentowanych widowisk bardzo wysoki. Na szczęście i tym razem komisja doceniła naszą Elegię i przyznała jej III miejsce w kategorii zespół dorosły prezentujący folklor w formie autentycznej oraz nagrodę pieniężną w wysokości 850 zł. Wygrana cieszy tym bardziej, iż był to najliczniejszy pośród dotychczasowych przeglądów w Szczurowej, na których komisja artystyczna często nie przyznaje żadnego miejsca w danej kategorii.

  Nagrodzeni trzeci rok z rzędu. - Obrazek 3

  Gratulujemy naszemu Zespołowi, który od 3 lat staje na szczurowskim podium i godnie reprezentuje naszą społeczność.

  Zdjęcia: Rafał Judasz

  Więcej zdjęć w galerii: 36.KRAKOWSKI WIANEK


  B.S

 • Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna.

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna.

  W dniu 23.05.2018r. Sułkowicki Ośrodek Kultury odwiedziło liczne grono Mam. Panie zebrały się aby obejrzeć koncert przygotowany z okazji Dnia Matki. Kocham Cię Mamo, bo taki tytuł nosiło widowisko, zgromadziło pełną salę uśmiechniętych Mamusi. Dla Każdej z Nich przygotowano specjalne, ręcznie wykonane laurki z pięknymi cytatami, które dzieci miały uzupełnić własnymi życzeniami. Nasz koncert był otwarty dlatego na widowni nie zabrakło również dumnych tatusiów, rodzeństwa, babć i dziadków oraz innych członków rodziny. Sala widowiskowa kolejny raz wypełniła się po brzegi.

   

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 1  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 2

  Koncert rozpoczął się występem naszej grupy baletowej, która jak zwykle rozczuliła publiczność i wprawiła ją w odpowiedni nastrój. Po tańcu Burmistrz Sułkowic Pan Piotr Pułka oraz Dyrektor SOK Pani Halina Obst złożyli życzenia wszystkim Mamom. Wydarzenie, podczas którego wystąpiły grupy działające przy SOK, poprowadziła Pani Monika Lempart. Uroczystość swoimi występami uświetniły: grupa baletowa, ZT Retro, grupa Tańca Nowoczesnego dla Przedszkolaków, Dzieci Chudego, sekcja Karate, koło gitarowe, uczennice lekcji śpiewu oraz ZPiT Elegia. Ponadto w tym roku  specjalnie dla Mam została przygotowana niezwykła niespodzianka- Koncert wokalistki, aktorki musicalowej, producent kilku spektakli muzycznych Katarzyny Cygan

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 3  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 4

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 5 Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 6 Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 7

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 8. Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 9

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 10  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 11

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 12  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 13

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 14

  Przez całe popołudnie czuć było atmosferę miłości i wzruszenia jaka zapanowała w SOK-u. Uśmiechy nie znikały z twarzy dumnych Mam oraz ich pociech. Każdy był zadowolony, że właśnie w ten sposób postanowił spędzić popołudnie.

  Mamy nadzieję, że koncert podobał się wszystkim i zostanie zapamiętany na długo.

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=107#gallery/107


  B.S

 • Noc Muzeów w Myślenicach

  Noc Muzeów w Myślenicach

  Sobota  19.05. 2018 r.  była dla naszego ZPiT „Elegia” Rudnik  dniem (a może raczej nocą) pełnym emocji. Zarówno doświadczeni członkowie grupy jak i ci mniej obyci ze sceną mieli ważne zadanie do wykonania.  Zespół został bowiem zaproszony na Noc Muzeów w Myślenicach organizowaną przez myślenickie Muzeum Niepodległości. Występ jak występ można by rzec- trzeba się przyłożyć i wykonać swoje zadanie najlepiej jak się potrafi i z uśmiechem na ustach, tanecznym krokiem oczarować publiczność. Ten koncert miał być wyjątkowy.  Dzieci po raz pierwszy występowały o tak późnej porze, w trudnym „technicznie” budynku „Sokoła”  i było  to dla nich ogromne przeżycie. Grupa dorosła natomiast premierowo wystawiała kolejną część rudnickiego Wesela pt. „Cepimy Marysie”.  Pełna sala, późna pora oraz emocje tworzyły  bardzo energetyczną mieszankę.  

   

  Noc Muzeów w Myślenicach - Obrazek 1  Noc Muzeów w Myślenicach - Obrazek 2

   

  Gdy po pierwszej  części  wydarzenia kapela zagrała kilka melodii, przyszła pora na tancerzy. Dzieci wspaniale zaprezentowały się z  przygotowaną wcześniej wiązanką tańców i pieśni z okolic Rudnika i otrzymały wielkie oklaski oraz ogrom serdeczności ze strony widowni. Po nich nadszedł czas na naszą premierę, nad którą intensywnie pracowaliśmy od lutego.  Nie trzeba było długo czekać aby okazało się, że się udało. Publiczność żywiołowo reagowała i nagradzała zespół gromkimi brawami. Uśmiechy towarzyszyły wszystkim od pierwszych słów przedstawienia aż do ostatniej przyśpiewki. To była naprawdę wspaniała noc, którą zapamiętamy na długo.

   

  W tym roku Noc Muzeów w Myślenicach minęła pod hasłem „Muzeum na walizkach”,  już po raz dziewiąty Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprosiło mieszkańców na spotkania wyjątkowe, bo w budynku „Sokoła” przy ul. Jordana 3. – W połowie drogi między obecną siedzibą w „Domu Greckim” a powstającym budynku przy ul. Traugutta – mówił prowadzący wieczór i dyrektor tej placówki Paweł Lemaniak. Podczas sobotniniego wieczoru zaprezentowana została wystawa fotograficzna Michała Zięby połączona z prezentacją dotyczącą powstania albumu ,,Smaki Ziemi Myślenickiej” wydanego w 2015 r. przez Stowarzyszenie LGD ,,Między Dalinem i Gościbią”. Gości, regionalnymi potrawami, częstowały Koła Gospodyń Wiejskich. Na zakończenie dyrektor placówki zaprezentował bieżącą działalność Muzeum Niepodległości, które ,,na walizkach” czeka na swoją nową siedzibę.

   

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektora Muzeum Niepodległości Pana Pawła Lemianiaka oraz Prezesa Stowarzyszenia LGD "Między Dalinem a Gościbią" Pana Kazimierza Dąbrowskiego za zaproszenie, gościnę i możliwość uczestnictwa w myślenickiej Nocy Muzeów.

   

  Noc Muzeów w Myślenicach - Obrazek 3

   

  Nasze najbliższe występy:

  Grupa dziecięca:

  „Kocham Cie Mamo!”- Koncert z okazji Dnia Matki w Sułkowickim Ośrodku Kultury,  23 maja

  Krakowiaczek-Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego w Łoniowej, 10 czerwca

   

  Grupa dorosła:

  Krakowski Wianek- Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka w Szczurpwej, 26 maja

  Family Fest na stadionie sportowym w Sułkowicach, 3 czerwca

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=106#gallery/106

   

  Zdjecia: KMY.PL, Gazeta Myślenicka


  B.S

 • 3 Maja w Sułkowicach

  3 Maja w Sułkowicach

  Uchwalona 3 maja w 1791 roku przez Sejm, Konstytucja wprowadzała nowe rozwiązania prawne niespotykane dotąd w Europie. Konstytucja polepszała funkcjonowanie prawa i wprowadzała udogodnienia dla obywateli. Dzięki niej zniesiono wypaczoną przez posłów inicjatywę Liberum Veto, które przybrało przez lata zupełnie inny kształt od zamierzeń ustawodawców. Mimo rewolucyjnego charakteru dokumentu zawarte w niej rozwiązania nie zostały wykorzystane w praktyce.

  Cztery lata po podpisaniu konstytucji, Polska po trzecim z rozbiorów zniknęła z map Świata na 123 lata. Ten dokument to dowód na mądrość i świadomość polityczną naszych ojców. To dowód, że Polacy wbrew podziałom politycznym, potrafią się zjednoczyć w imię dobra ogółu, dobra Polski. Święto przypomina nam wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi.

   

  Na pamiątkę wydarzeń w tym dniu o godzinie 10:00 w Sułkowicach odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem NSPJ, podczas której już tradycyjnie grała Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury a zaśpiewał Chór Apassionata. Po mszy zgromadzeni na obchodach przeszli pod pomnik Ofiar Pacyfikacji. Uroczystości przed pomnikiem rozpoczęły się od odegrania Hymnu Państwowego, po czym przedstawiciele Powiatu, Gminy, Rady Miejskiej, oświaty, organizacji i zrzeszeń złożyli wieńce. Pośród delegacji nie mogło zabraknąć Dyrektor SOK Pani Haliny Obst, której towarzyszyły dzieci z ZPiT „Elegia” Rudnik. Podniosły charakter uroczystości nadały także poczty sztandarowe oraz nasza niezawodna Orkiestra Dęta. Przy pomniku muzycy z orkiestry zagrali krótki koncert pieśni patriotycznych. Do zgromadzonych osób Burmistrz wygłosił przemówienie i zaprosił do Starej Szkoły w Sułkowicach gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

   

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 1  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 2

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 3  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 4

   

  W dalszej części dnia odbył się tradycyjny Koncert Pieśni Patriotycznych. Tym razem wspólne śpiewanie odbyło się pod hasłem Dla Ciebie Polsko- 3 Maja nad Zalewem.

  Wspaniała pogoda oraz piękna muzyka zachęciły wiele osób do przybycia. Amfiteatr przy sułkowickim zalewie wypełnił się po brzegi. Wszystkim przybyłym rozdawane były biało-czerwone kotyliony i flagi. Tegoroczne obchody uświetnili: Chór Apassionata, Dzieci Chudego oraz przedszkolaki z PS nr 2 w Sułkowicach.

  Po przywitaniu wszystkich przybyłych, przez Panią Dyrektor SOK, nad właściwym przebiegiem koncertu czuwała Pani Monika Lempart. Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego na scenie zaczęli pojawiać się wykonawcy. Pan Mateusz Pitala, instruktor Chóru Apassionata i Dzieci Chudego, pięknie opowiadał o śpiewanych utworach. Po koncercie widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami a Burmistrz Sułkowic oraz Dyrektor SOK wyrazili wdzięczność artystom za wspaniałe występy.

   

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia naszego koncertu Dla Ciebie Polsko- 3 Maja nad Zalewem. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa, plenerowa lekcja historyczno-patriotyczna na stałe wpisze się

  w obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sułkowicach.

   

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 5  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 6

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 7  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 8

  Zapraszamy za rok!

   

  Fot.: Anna Witalis- Zdrzenicka, SOK

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=105#gallery/105


  B.S

 • "Z serca za serce"

  "Z serca za serce"

  W piątek 20.04. 2018 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowe bo dedykowany wszystkim, którzy w naszej gminie (i nie tylko), niosą pomoc potrzebującym, szczególnie niepełnosprawnym.  Koncert „ Z serca za serce”, który odbywa się tutaj cyklicznie co 2 lata. Jego inicjatorami i organizatorami są: Pan Artur Grabczyk oraz Pan Wiesław Moroń. Całe spotkanie poprowadziła Pani Iwona Dzidek. Podczas wydarzenia na scenie można było zobaczyć wspaniałe występy doskonałych artystów. „Z serca za serce” zagrali: Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury, sułkowicka filia Szkoły Muzycznej z Czasławia, Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach. Uroczysty charakter koncertu podkreśliła także obecność rodziców Prezydenta RP, państwa Janiny I Jana Duda. Spotkanie było bardzo udane, przybyli nagradzali występujących gromkimi brawami i szczerymi usmiechami zadowolenia. Po Koncercie na gości czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZSZiO w Sułkowicach.

   

  Do zobaczenia za 2 lata!

   

  "Z serca za serce" - Obrazek 1 "Z serca za serce" - Obrazek 2

  "Z serca za serce" - Obrazek 3 "Z serca za serce" - Obrazek 4

  "Z serca za serce" - Obrazek 5 "Z serca za serce" - Obrazek 6

  "Z serca za serce" - Obrazek 7 "Z serca za serce" - Obrazek 8

  "Z serca za serce" - Obrazek 9

  Fotografie otrzymaliśmy od Pana Artura Grabczyka.

   

  Więcej w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=104#gallery/104


  B.S

   

      

 • "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz"

  "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz"

  Jak co roku Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają do wspólnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

  Program przedpołudniowy obejmował będzie:

  • Mszę Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Sułkowicach
  • Złożenie wieńców pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji
  • Koncert Orkiestry Dętej Sułkowickiego Ośrodka Kultury

   

  Popołudniu natomiast bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu, przy dźwiękach narodowych piesni, nad sułkowickim zalewem. Podczas uroczystości zaśpiewają: Dzieci Chudego, Chór Apassionata oraz zaproszeni goście.

   

  "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz" - Obrazek 1

  "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz" - Obrazek 2

   

   

 • Reprezentacja SOK na XXIII Otwartych Szachowych Mistrzostwach Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum

  Reprezentacja SOK na XXIII Otwartych Szachowych Mistrzostwach Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum

  W dniach 07-08. 04 2018 w Mszanie Dolnej odbyły się  XXIII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W zawodach wzięła udział 10-osobowa grupa młodych szachistów SOK Sułkowice. Z ekipy sułkowickiej najbardziej wartościowe rezultaty zanotowali Kacper Gawura i Kamil Kuchta, którzy wypełnili normy na V-te kategorie szachowe. Na zakończeniu wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami  i do domów  wracały zadowolone.


  K.M
   
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć