Nawigacja

 • Reprezentacja SOK na XXIII Otwartych Szachowych Mistrzostwach Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum

  W dniach 07-08. 04 2018 w Mszanie Dolnej odbyły się  XXIII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W zawodach wzięła udział 10-osobowa grupa młodych szachistów SOK Sułkowice. Z ekipy sułkowickiej najbardziej wartościowe rezultaty zanotowali Kacper Gawura i Kamil Kuchta, którzy wypełnili normy na V-te kategorie szachowe. Na zakończeniu wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami  i do domów  wracały zadowolone.


  K.M
   
 • „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości

  Wyjątkowo uroczysty charakter miało tegoroczne Wielkanocne Spotkanie Stowarzyszeń gminy Sułkowice.

  W sobotę 24 marca na koncercie w SOK-u dla społeczników ze stowarzyszeń i organizacji zaśpiewali Kinga Stawowy i Andrzej Kosek, burmistrz wręczył przybyłym nowy album "Ziemia sułkowicka w obrazach", a na zakończenie czekał na nich urodzinowy tort Niepodległej.

  Pragnę szczególnie serdecznie podziękować Państwu za podejmowany trud. Za ofiarną pracę, służącą Mieszkańcom naszej gminy, rozwijającą środowiska i budującą wizerunek Małej Ojczyzny – Ziemi Sułkowickiej, a także za starania o zachowanie jej dziedzictwa kulturowego i piękna krajobrazu – głosi zaproszenie, skierowane w tym roku dla wszystkich członków stowarzyszeń i organizacji z Gminy Sułkowice.

  Od 6 lat burmistrz Piotr Pułka zaprasza szefów i liderów stowarzyszeń, organizacji i środowisk z całej gminy, by w szczególnym czasie wielkanocnym wyrazić im uznanie i podziękować za ich pracę dla dobra współmieszkańców. Tegoroczne Wielkanocne Spotkania miały charakter wyjątkowy ze względu na wyjątkowy rok 100-lecia naszej Niepodległej Ojczyzny.

  Szczególny charakter tegorocznego Wielkanocnego Spotkania podkreślił koncert patriotyczny w wykonaniu artystów Kingi Stawowy i Andrzeja Koska. Zaśpiewali pieśni i piosenki patriotyczne związane z różnymi okresami minionego stulecia w Polsce. Przy części z nich do pięknych głosów profesjonalistów dołączał chór złożony z widowni. 

  W czasie, gdy artyści śpiewali, odbierali zasłużone oklaski i bisowali w sali widowiskowej, w holu Sułkowickiego Ośrodka Kultury panie z Urzędu Miejskiego kroiły okazałe torty – biało-czerwone z napisem Niepodległa - tak by po zakończeniu koncertu każdy mógł się poczęstować i przystanąć na chwilę, dzieląc się z innymi wrażeniami ze spotkania i przedświąteczną radością.

  Każdy uczestnik spotkania otrzymał od burmistrza nowo wydany album malarstwa sławiący piękno naszej ziemi.

  „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości - Obrazek 1   „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości - Obrazek 2

  „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości - Obrazek 3

  Więcej zdjęć w galerii:http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=103#gallery/103


  Tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka

 • Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku.

  Już po raz trzeci na sułkowickim rynku, dzięki współpracy Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, zorganizowano Kiermasz Wielkanocny. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W przeciwieństwie jednak do pozostałych, oprócz pogody ducha wystawcom towarzyszyło także słońce, które z biegiem czasu coraz śmielej przebijało się przez chmury. Pośród stoisk, pieczołowicie przygotowanych przez wystawców znalazły się zarówno lokalne jak i przyjezdne, wielkanocne produkty. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Były dekoracje świąteczne, piękne tradycyjne palmy, oscypki oraz słodkości.

   

  Na naszym Kiermaszu można było spotkać  reprezentantów:

  -Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach (domowe ciasta, słodkości)

  - Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach (własnoręcznie wykonane dekoracje, słodkości)

  - Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika (ludowe rękodzieło, palmy, stroiki świąteczne, serwety, dekoracje)

  - „Pasieki Szwagrów” z Harbutowic (miody)

  Z Nowego Targu na sułkowicki Kiermasz zawitała również Pani Maria Głodek z przepysznymi serami i oscypkami w kształcie zajęcy i baranków nierozerwalnie związanymi z Wielkanocą. Swoje stoisko przygotował także SOK, prezentując na nim prace nagrodzone w wielkanocnym Konkursie Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych.

   

  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 1  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 2


  Po Mszy św. o 11:30, na której zwyczajowo ksiądz święci palmy, odbył się coroczny konkurs. Trzyosobowe Jury (Przewodniczący- Burmistrz Sułkowic Piotr Pułka, Członkowie- Ks. Proboszcz Edward Antolak oraz Dyrektor SOK) oceniło przyniesione na rynek palmy. Oto wyniki obrad:

  Palmy małe do 1,5 m

  I m. Adrianna Twardosz

  II m. Przedszkole Harbutowice „Motylki”

  III m. Maria Hyrlicka

   

  Palmy średnie do 2,5 m

  I m. Bartłomiej Kurek

  II m. Alicja Batko

  III m. Jan Sroka

   

  Palmy duże – powyżej 2,5 m

  I m. Stowarzyszenie Gospodyń CIS w Harbutowicach

  II m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach

  III m. Antoni Sztebel

   

  Protokół z Konkursu Palm: PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2018

   

  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 3  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 4  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 5

   

  Każdy kto przyniósł palmę został nagrodzony albumem „Ziemia sułkowicka w obrazach” ufundowanym przez Burmistrza. Najlepsi w konkursie otrzymali  nagrody rzeczowe zakupione przez Sułkowicki Ośrodek Kultury.

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Kierujemy również serdeczne podziękowania dla wystawców na Kiermaszu oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.

   

  Więcej zdjęć w galerii: KIERMASZ I KONKURS PALM 2018

   

  Fotografie: SOK, Joanna Gatlik- Kopciuch


  B.S

 • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH

  Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych oraz Konkursu Palm :)

  Dziękujemy wszystkim za udział a zwycięzcom gratulujemy! 🐥WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH - Obrazek 1🏵️WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH - Obrazek 2

  Protokół z konkursu:

  - PROTOKÓŁ PISANKI/ STROIKI/ KARTKI ŚWIĄTECZNE 2018

  - PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2018  

   

 • "Niemiec płakał jak zatrudniał"

  Polskie bezstresowe podejście, kontra niemiecka dokładność- to krótkie ale trafne stwierdzenie określa świetny spektakl Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej, który 11 marca wystawiony był na deskach Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Salwy śmiechów i spontaniczne brawa dają pewność, że sztuka bardzo się spodobała.

  Cieszymy się, że mury SOK-u odwiedzane są coraz częściej. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom już teraz zarezerwowaliśmy następne spektakle.

  Do zobaczenia na kolejnej sztuce!

   

  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 1  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 2

  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 3  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 4

  Więcej zdjęć w galerii: http://www.sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=100#gallery/100

   

 • Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM

  Sułkowicki Ośrodek Kultury jak co roku w okresie ferii prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, zajęcia prowadzone były w formie warsztatów i wycieczek, a nie klasycznej półkolonii. Pomysł wydaje się udany, ponieważ w tym okresie nasz ośrodek odwiedziło ok. 300 dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z miejscowości naszej gminy, ale także spoza jej granic. Zajęcia odbywały się 4-5 razy w tygodniu.W sumie zrealizowano 6 zajęć warsztatowych (181 osób), 1 wycieczkę (24 osoby), teatrzyk (70 osób) oraz kino (250 osób w tym 80 dzieci).

  SPEKTAKL "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"

    Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 1  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 2

  13 lutego do naszego Ośrodka Kultury przybył Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem dedykowanym specjalnie dla dzieci pt. "Alicja w krainie czarów". Spotkanie dzieci z prawdziwymi aktorami było bardzo udane i przybrało lubianą przez małych widzów formę przedstawienia interaktywnego. Nasi najmłodsi z chęcią brali udział w zadaniach jakie stawiali przed nimi aktorzy. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, a spektakl spodobał się wszystkim przybyłym. 

  WARSZTATY ORIGAMI

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 3  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 4

  Sztuka składania papieru doskonale wpływa na rozwinięcie zdolności manualnych ale także na ćwiczenie wytrwałości i cierpliwości, których tak często nam brakuje. Nic więc dziwnego, że na  bezpłatne zajęcia dla dzieci przybyło aż 23 osoby. Warsztaty odbyły się 14.02.2018 r. w dwóch grupach wiekowych ( GRUPA I 6-9 lat, GRUPA II 10 lat i więcej), z których każda trwała 2 godziny.  Przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęć zajęła się Pani Małgorzata Garbień.

  WARSZTATY MALOWANIE NA JEDWABIU

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 5  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 6

   

  Zdecydowanie najbardziej oblegane warsztaty z oferty feryjnej Sułkowickiego Ośrodka Kultury. W ciągu dwóch dni 15-16.02 odbyło się 8 grup warsztatowych, na które łącznie przybyło aż 90 osób. Uczestnicy najpierw przygotowali projekt pracy, który następnie przenieśli na tkaninę za pomocą specjalnej konturówki .Najbardziej  emocjonujące jest wypełnianie rysunku farbami do jedwabiu. Powstają wtedy ciekawe ,nie zawsze zamierzone efekty ,które jednak tylko podkreślają walory artystyczne pracy .Niektórzy  już z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia. Zajęcia niezmiennie prowadziła instruktorka Koła Plastycznego SOK Pani Ewa Garbień.

  WARSZTATY  KREATYWNE

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 7  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 8 

  Cykl warsztatów kreatywnych obejmował 3 popołudniowe spotkania (20-23.02.2018), na których dzieci wykonywały prace plastyczne. Pieczę nad warsztatami objęli członkowie Stowarzyszenia Pomagamy Ludziom Kreujemy Przyszłość KP_PL. Zajęcia obejmowały wykonanie: pacynek, bransoletek z makramy oraz ozdób wielkanocnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach i dumne zabrały do domów swoje dzieła oraz nowe doświadczenia. Warsztaty odbywały się w budynku Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Łącznie w warsztatach kreatywnych wzięło udział 45 osób.

  WYCIECZKA DO CENTRUM WSPINACZKOWEGO

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 9  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 10  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 11

  Uczestnicy wakacji z SOK-iem mieli również okazję wziąć udział w wycieczce autokarowej do Centrum Wspinaczkowego Forteca w Krakowie. 19 lutego chętni na wyjazd spotkali się o 8:30 w sali widowiskowej SOK. Po zapoznaniu się z opiekunami ( Beata Szuba, Norbert Śmiłek) oraz panującymi na naszych wycieczkach przepisami, wszyscy pełni energii zajęli miejsca w autobusie. Po przejeździe do Krakowa nasza 24- osobowa grupa rozpoczęła aktywny dzień. Wycieczka kosztowała 30 zł/os.- cena obejmowała przejazd autokarem, opiekę instruktorów, ubezpieczenie, wstęp do centrum Wspinaczkowego oraz 2- godzinna zabawę na ściankach pod opieką wykwalifikowanej kadry.

  OBJAZDOWE KINO VISA

  Kolejną atrakcją na jaką mogli liczyć mieszkańcy naszej społeczności było Kino Objazdowe, które zawitało do naszego ośrodka 24.02.2018 r. W ciągu całego dnia wyświetlono 7 seansów. W repertuarze znalazły się filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym dniu nasz ośrodek odwiedziło 250 osób w tym 80 dzieci.

   

  Podczas ferii zimowych Sułkowicki Ośrodek Kultury był otwarty w stałych porach od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-21:00. Dzieci i młodzież odwiedzały go nie tylko podczas zajęć w ramach Ferii z Sokiem ale także w porach popołudniowych i wieczornych aby grać w bilard, piłkarzyki czy tenisa stołowego. Podczas ferii odbywały się również zajęcia ZT Retro, Tańca Nowoczesnego, Baletu, Koła Szachowego, Orkiestry Dętej, Karate, Dzieci Chudego, ZPiT „Elegia”, Chóru Apassionata, nauka gry na gitarze oraz nauka śpiewu.

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=99#gallery/99

   

 • Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Warszawie!

  Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Anioł 2018” organizowany jest od 2001 roku  przez  Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy  M.ST. Warszawy. 27 i 28 stycznia 2018 r. odbyło się posiedzenie jury w związku z finałem konkursu.
  Jury w składzie: Zofia Bisiak – historyk sztuki, specjalista w dziedzinie ART BRUT, Elwira Sztetner – artysta malarz, autorka prac z pogranicza rysunku, rzeźby i tkaniny artystycznej, Edyta Bystroń - artysta malarz, ilustrator i rysownik, autor komiksów, Jacek Różański – artysta plastyk z DK Dorożkarnia, Katarzyna Krasowska – plastyk z DK Dorożkarnia, grafik i pedagog, Magdalena Penczonek – DK Dorożkarnia, pedagog i plastyk przyznało nagrody i wyróżnienia. NAGRODY: 2 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 4 - 6 lat, 4 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7 - 11 lat. WYRÓŻNIENIA: 4-6 lat: 4 wyróżnienia, 7-11 lat: 7 wyróżnień, 12-15 lat: 4 wyróżnienia.

  Ponadto jury wybrało 99 prac na wystawę. 

  W gronie najlepszych znalazły się Nasze Artystki:

  Julia Mądrala lat 8 – wyróżnienie w kat.7-11 lat

  Liliana Dobosz lat 6- kwalifikacja do wystawy –kat 4-6 lat

  Gratulujemy!

  Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Warszawie! - Obrazek 1

  Autor pracy: Julia Mądrala lat 8

  Wyróżnienie w kat.7-11 lat

  Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Warszawie! - Obrazek 2

  Autor pracy: Liliana Dobosz lat 6

  Kwalifikacja do wystawy –kat 4-6 lat

   

  Więcej zdjęć prac naszych artystów z różnych konkursów do obejrzenia w galerii: http://www.sok.sulkowice.pl/album/?#gallery/71

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KARATE.

 • Wieczór wspólnego kolędowania w SOK

  Ponad 180 wykonawców ze wszystkich szkół i przedszkoli gminnych, pod kierunkiem 10 opiekunów kolędowało w niedzielę 28 stycznia w Sułkowickim Ośrodku Kultury.

   

  To był ostatni już w tym roku niedzielny wieczór pełen kolęd i radosnej atmosfery Bożego Narodzenia. Teraz na radość kolędowania przyjdzie nam czekać aż do grudnia.

  - Dziękujemy wam za godne zakończenie tej cudownej części roku – ukochanego przez nas wszystkich, niosącego radość i nadzieję – Bożego Narodzenia. Wielki finał wielkiego czasu. Wasz śpiew jeszcze na długo będzie rozgrzewał nasze serca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie tego koncertu - mówiła prowadząca koncert Monika Lempart. Na pamiątkę tego pięknego wieczoru Burmistrz Piotr Pułka wraz z dyrektor SOK-u Haliną Obst i sekretarz gminy Małgorzatą Dziadkowiec wręczyli opiekunom figurki Aniołów,  szkołom i przedszkolom przekazał dyplomy z podziękowaniami. A było za co dziękować. Zorganizowanie i przewiezienie do SOK-u grupy dzieci i młodzieży - w kilku przypadkach nawet 40-osobowej - w wolne niedzielne popołudnie, po to, by zaśpiewały dwa lub trzy utwory, jest godne podziwu i uznania. Ale warto było. Powie to każdy, kto dał się zaprosić i przybył na ten wspaniały koncert.

   

  Wieczór wspólnego kolędowania w SOK - Obrazek 1    Wieczór wspólnego kolędowania w SOK - Obrazek 2'

   

  Wieczór wspólnego kolędowania w SOK - Obrazek 3    Wieczór wspólnego kolędowania w SOK - Obrazek 4

   

  Do wspólnego kolędowania z uczniami mieszkańców gminy Sułkowice zaprosił burmistrz i Sułkowicki Ośrodek Kultury.  Dzieci, młodzież i ich nauczyciele muzyki pokazali klasę. Rozbrzmiewały przepiękne tradycyjne kolędy i pastorałki, kolędy i piosenki bożonarodzeniowe współczesne, a koncert zwieńczyła wiązanka kolęd i pastorałek góralskich.

  Podczas wręczania upominków i podziękowań, rewelacyjny chór z Krzywaczki zaczął spontanicznie śpiewać zza kulis. Wkrótce dołączyły do nich pozostałe obecne jeszcze na sali zespoły i w ten sposób zrodził się nieplanowany wielki finał z udziałem wszystkich obecnych – i występujących, i widowni.

  Piękny koncert, piękne wspomnienia i apetyt na przyszłość na takie okolicznościowe koncerty uczniów naszych szkół.

   

  Wystąpili:

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sułkowicach: Alicja Grzybek, Kornelia Ziembla, Julia Walasik, Alicja Leśniak, Konrad Biela i Otylia Stręk - pastorałka „Był pastuszek bosy”  i piosenka świąteczna;

  Grupa 25 przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. św. Mikołaja w Sułkowicach pod opieką Pauliny Nędzy i Justyny Stręk - pastorałki ,,Kołysanka dla dzieciątka" i ,,Szczęśliwych dni";

  Aleksandra Radoń, Paulina Starowicz, Anna Stopa i Maja Satora z przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych w Biertowicach pod opieką Elżbiety Zakrzewskiej-Żywot - kolęda współczesna „Gdzie Ty mieszkasz, Jezu”;

  Gabriela Starowicz - uczennica szkoły w Biertowicach i szkoły muzycznej – kolęda „Mędrcy świata” wykonana na flecie poprzecznym;

  Tomasz Golonka, Julia Kwaśniewska, Izabela Kluzik, Amelia Tondyra, Martyna Rydz, Joanna Piwowar, Alicja Koziołek, Aleksandra Oliwa i Adam Lempart z Zespołu Placówek Oświatowych w Harbutowicach z akompaniamentem nauczyciela Ireneusza Przały - kolęda: „Lulajże Jezuniu” i pastorałka „Był pastuszek bosy”;

  Chór uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku z akompaniamentem na pianinie i pod dyrekcją Ireneusza Przały – kolęda „Cicha noc" i pastorałka ,,Anioł pasterzom mówił”;

  Chór Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach z akompaniamentem na pianinie i pod dyrekcją Dominika Bańdury (z towarzyszeniem na gitarze Rafała Bańdury) - pastorałki „Od ucha do serca" i  ,,Skrzypi wóz";

  Julia Dziadkowiec, Magdalena Ślusarz i Barbara Żurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach pod opieką Zbigniewa Łapy z pomocą Anny Bargieł - kolędy ,,Raduj się Betlejem" i ,,Wśród nocnej ciszy";

  Sylwia Szlachetka, Gabriela Burliga, Gabriela Kaczmarczyk, Ola Bochnia, Bartłomiej Obajtek i Patrycja Wata ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach pod opieką Zbigniewa Łapy z pomocą Anny Bargieł – pastorałka „Gore gwiazda”;

  Aleksandra Kuźniar ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach pod opieką Zbigniewa Łapy z pomocą Anny Bargieł – kolęda „O gwiazdo betlejemska”;

  Chór z Zespołu Placówek Oświatowych w Krzywaczce pod dyrekcją Małgorzaty Wątor – pastorałki góralskie: ,,Dobrze żeś się Jezu", ,,Dnia jednego o północy", ,,Oj maluśki", ,,Pastorałka od serca do ucha", ,,Wsendy śniega" i ,,Chojka".

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=97#gallery/97


  Tekst: Anna Witalis-Zdrzenicka

  Fot.: Agnieszka Przęczek

 • FERIE Z SOK-IEM

  W tym roku ferie w Sułkowickim Ośrodku Kultury będą przeprowadzone w formie warsztatowej. Znaczna część zajęć odbywać się będzie w SOK-u i prowadzona będzie przez znanych i lubianych instruktorów. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach zainteresowanie  będzie duże. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zapisów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Zapisów dokonywać można osobiście w Sułkowickim Ośrodku Kultury, ul. 1 Maja 70 lub telefonicznie (12) 273 34 59 w godz. 8:00-20:00.

     

  ZAPRASZAMY!

   

  I TYDZIEŃ

   

  13.02.2018 r. (wtorek) godz.9:00, BEZPŁATNIE

   „Alicja w Krainie Czarów”, TEATR BLASZANY BĘBĘNEK

  Więcej informacji: http://sok.sulkowice.pl/text/?text=text/text37&subpage=2

   

  14.02.2018 r. (środa), BEZPŁATNIE

  Warsztaty ORIGAMI

  Więcej informacji juz wkrótce

   

  15-16.02.2018 r. (czwartek, piatek), KOSZT 10 ZŁ

  Warsztaty MALOWANIE NA JEDWABIU

  Więcej informacji: http://sok.sulkowice.pl/text/?text=text/text37&subpage=0

   

  II TYDZIEŃ

   

  19.02.2018 r. ( poniedziałek), KOSZT 30 ZŁ

  Wycieczka na ściankę wspinaczkową FORTECA w Krakowie

  Więcej informacji: http://sok.sulkowice.pl/text/?text=text/text37&subpage=1

   

  20.21,22.02.2018 r. (wtorek, środa, czwartek), KOSZT 5 ZŁ/ WARSZTATY

  Warsztaty Kreatywne

  Więcej informacji: http://sok.sulkowice.pl/text/?text=text/text37&subpage=3

   

  24.02.2018r. (sobota)

  KINO OBJAZDOWE VISA W SOK

  Więcej informacji juz wkrótce

   

  FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 1

   

   

   

   

 • Szachowe potyczki w Chrzanowie

  W sobotę 20 stycznia w szkole podstawowej nr 8 w Chrzanowie odbyły się rozgrywki V-tej ligi juniorów w szachach. Na starcie stanęło 26 drużyn klubowych oraz szkolnych, rywalizujących o trzy miejsca premiowane awansem do ligi czwartej. Wśród uczestniczących zespołów była też drużyna Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy wystawić najsilniejszego składu - początkowo plany zakładały wystawienie dwóch zespołów, ale ostatecznie graliśmy jednym na dodatek bez juniorki i najsilniejszego obecnie naszego zawodnika Artura Mądrali.

   

  Nasz zespól wygrał jeden mecz, dwa zremisował, a cztery przegrał.

  Drużynę tworzyli: Krzysztof Sowa, Jan Polewka, Jakub Maj, Jakub Biela i Kamil Kuchta.


  K. M

 • Przedszkolaki dla Babć i Dziadków

  W dniu 23 stycznia 2018 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Sułkowicach wraz ze swoimi opiekunami zaprosiły do Sułkowickiego Ośrodka Kultury swoje ukochane Babcie i Dziadków. Przygotowały dla nich przepiękne, przedstawienia. Były jasełka, taniec oraz śpiew. Dziadkowie usłyszeli piękne wierszyki. Zarówno dzieciaki jak ich honorowi Goście czuli się u nas wyśmienicie, zapowiadając kolejną taką wizytę. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadziusiom dużo zdrowia, szczęścia oraz, aby każdy kolejny dzień ich życia niósł ze sobą to, co najlepsze.

  Przedszkolaki dla Babć i Dziadków - Obrazek 1  Przedszkolaki dla Babć i Dziadków - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=98

 • Aleksandra Światłoń laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Aleksandra Światłoń  laureatką  IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt."Jesienne duszki i leśne skrzaty",organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza"im.prof.A.Kamińskiego w Krakowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12.01.2018r. w MDK w Krakowie.

  Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej pod warunkiem wykorzystania "darów jesieni".Ola poradziła sobie wspaniale z tym tematem znajdując się w grupie finalistów.

  Serdecznie gratulujemy młodej artystce oraz jej opiekunce Pani Ewie Garbień wspaniałego sukcesu!

   

  Aleksandra Światłoń laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Obrazek 1  Aleksandra Światłoń laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Obrazek 2

 • 21 stycznia w Sułkowickim Ośrodku Kultury przeminął pod znakiem przepięknych kolęd i chwytających za serce pastorałek. Wszystko to za sprawą Koncertu Laureatów VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Po uroczystym powitaniu gości przez Panią Dyrektor Halinę Obst , pełna sala słuchaczy mogła dowoli rozkoszować się znanymi melodiami w różnych aranżacjach.  Po koncercie przyszła pora na rozdanie zasłużonych nagród.  Pani Dyrektor oraz  Burmistrz Sułkowic Pan Piotr Pułka wręczyli  odznaczonym nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

   

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!

  Cieszymy się  ogromnym zainteresowaniem jakie wzbudził tegoroczny Koncert Laureatów. Dziękujemy , że byliście Państwo z Nami!

   

  Zdjęcia do obejrzenia w galerii.


  B.S

 • "Dziś we żłobie odpoczywa z nieba zszedłszy prawda żywa"

  Zwyczaje i obrzędy to jedna z form działalności ZPiT „Elegia” Rudnik, która oprócz wartości artystycznej niesie ze sobą również ogromną moc autentyczności przekazu. Wyrazem uszanowania dokonań swoich poprzedników  oraz kontynuowania rodzimej tradycji jest odtworzenie przez Zespół  we współpracy z Chórem Seniorów tradycyjnych Jasełek, które w 75-letniej działalności Elegii były wystawione tylko dwukrotnie – ostatnio w 1995 r. Przedstawienie, które po 23 latach wróciło na scenę, oparte jest na scenariuszu  autorstwa Stanisława Kalety oraz Stanisława Stręka, stworzonego na podstawie dzieła Lucjana Rydla Betlejem Polskie. Obecni instruktorowi ZPiT „Elegia”- Stanisław Judasz, Joanna Ulman oraz Beata Szuba podjęli trud zrekonstruowania  spektaklu i od września wraz z całym Zespołem oraz Chórem Seniorów wkładali całe serca w przygotowania.

  14 stycznia, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury, równo o godzinie 17 rozpoczęło się prawdziwe teatralne widowisko. Składający się z czterech aktów spektakl trwał godzinę a zgromadzeni na sali ludzie oglądali go z zapartym tchem. Każde zasunięcie kurtyny wywoływało ogromne brawa  natomiast każda jej odsłona atmosferę powagi i wyczekiwania.  Minimalistyczna ale dokładnie dobrana scenografia, światła, muzyka oraz kostiumy sprawiły że każdy z zachwytem patrzył na to co dzieje się na scenie. Oczywiście nie można pominąć wspaniałej gry aktorskiej naszych artystów. Ogrom tekstu, który musieli opanować, nowe role w które musieli się wcielić lub te które przypominali sobie sprzed (23 aż !) lat. Widzowie podczas tradycyjnych Jasełek zobaczyli Zwiastowanie Maryi, scenę rozgrywającą się wśród pasterzy, którym Anioły kazały iść do Betlejem, scenę w pałacu Heroda oraz Żłóbek. Jasełka oparte były głównie na osobach dorosłych ale nie zabrakło w nich również dzieci, które dzielnie czekały na swoją kolej aby w najważniejszej części pokłonić się Jezuskowi, złożyć swój dar w postaci czystych serc, wierszyków i pięknej kolędy. Po Jasełkach każda z trzech grup Zespołu dała krótki występ taneczny. O tym wielkim, wielopokoleniowym wydarzeniu  można  pisać wiele ale żadne słowa nie oddadzą magii, która ogarnęła SOK w niedzielne popołudnie. To po prostu trzeba zobaczyć. Będzie ku temu okazja w niedzielę 21.01.2018 r. w strażnicy OSP w Rudniku podczas spotkania opłatkowego o godz. 16:00.

   

  "Dziś we żłobie odpoczywa z nieba zszedłszy prawda żywa" - Obrazek 1  "Dziś we żłobie odpoczywa z nieba zszedłszy prawda żywa" - Obrazek 2  "Dziś we żłobie odpoczywa z nieba zszedłszy prawda żywa" - Obrazek 3

  W rolach głównych wystąpili:

  Maria- Zuzanna Szatan, Józef- Franciszek Judasz, Elżbieta- Joanna Wrona, Anioł I- Paweł Szuba, Anioł II- Patrycja Różycka.

  Pasterze: Maciek- Ryszard Blak, Stach- Józef Powroźnik, Bartos- Adam Woźnica, Felek- Rafał Judasz, Jasiek- Paweł Szuba, Kuba- Andrzej Judasz, Walek- Karol Judasz.

  Królowie: Melchior- Grzegorz Kurowski, Kacper- Sławomir Przała, Baltazar- Bartosz Bargieł,

  Herod- Stanisław Judasz, Setnik- Adam Woźnica, Kapłan- Franciszek Judasz, Szatan- Waldemar Wolski , Śmierć- Beata Szuba.

  Chór Seniorów  „Elegia” oraz  tancerze wszystkich grup ZPiT „Elegia”.

  "Dziś we żłobie odpoczywa z nieba zszedłszy prawda żywa" - Obrazek 4

  Wielkie podziękowania dla całego Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia, Chóru Seniorów oraz wszystkim (których nie sposób wymienić) zaangażowanym w przygotowanie Jasełek. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Rudniku oraz Księdzu Proboszczowi Dariuszowi Zoniowi za użyczenie niezbędnych rekwizytów. Dziękujemy Panu Mirosławowi Polakowi za wszelką pomoc techniczną. Firmie Foto-Ret ( zdjęcia i film) oraz Agnieszce Przęczek (zdjęcia).

  DZIĘKUJEMY!

  fot. Agnieszka Przęczek

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=95


  B.S

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26!

  W tym roku 14.01.2018 w Sułkowickim Ośrodku Kultury, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie to już 26 okazja do wsparcia potrzebujących. 9 wolontariuszy zebrało prawie 19 tysięcy złotych na terenie Rudnika, Biertowic, Harbutowic i Sułkowic.

   

  Zbiórka przebiegła spokojnie, a ofiarodawcy za każde nawet najmniejsze wsparcie, które jest bardzo ważne, dostawali okolicznościowe serduszko. W tym roku zbieraliśmy środki dla WYRÓWNIANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW. W miarę upływających godzin puszki zapełniały się kolejnymi datkami od mieszkańców. Tegoroczny 26. Finał WOŚP obfitował wieloma rekordami. W naszym sztabie do pobicia zeszłorocznego rekordu zabrakło niewiele, padł natomiast rekord frekwencji na finałowym koncercie. W pierwszej części o godz.15:00 wystąpili grupa Baletu, Tańca Nowoczesnego oraz ZT Retro. O godz. 17:00 na scenie z tradycyjnymi Jasełkami pojawili się Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik oraz Chór Seniorów. Po przedstawieniu Zespół dał jeszcze krótki koncert taneczny po którym odbyły się tradycyjne licytacje. Nasz Sztab w tym roku zebrał  kwotę 18 450, 28 zł. 

   

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 1

   

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 2    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 3

   

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 4    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 5

   

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 6    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 7

   

  Szefem Sułkowickiego Sztabu oraz wolontariuszem była Pani Halina Obst przy zbieraniu datków pomagali także: Faustyna Mikołajczyk, Aleksandra Oliwa, Jacek Pieronkiewicz, Joanna Piwowar, Sebastian Rak, Katarzyna Rak, Izabela Surma, oraz Norbert Śmiłek.

  Sułkowicki Ośrodek Kultury ogromnie dziękuje, wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie 26. Fianału WOŚP. Mieszkańcom naszej gminy dziękujemy za ofiarność. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego!

  Do zobaczenia za rok, bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

   

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26! - Obrazek 8

   

  fot. Agnieszka Przęczek, Joanna Gatlik- Kopciuch

   

  Więcej zdjęć na: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=94


  B.S

 • KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ 06.01.2018 r.

  6 stycznia 2018 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej. Po krótkim muzycznym wstępie Dyrektor SOK Pani Halina Obst wraz z Burmistrzem Panem Piotrem Pułką złożyli przybyłym najlepsze noworoczne życzenia. Zaraz po nich rozpoczęła się pierwsza część Koncertu. Nasi muzycy rozwijający się pod skrzydłami dyrygenta Pana Andrzeja Moskala wykonali wiązankę pięknych kolęd.

  Następnie na scenie pojawili się nasi goście- saksofoniści ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, Filia Sułkowice. Zagrali oni dwa utwory. Pierwszym z nich była tradycyjna kolęda „Cicha Noc”, natomiast drugi utwór zinterpretowali w nowoczesny sposób wykorzystując w nim maszynę do pisania.

  KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ 06.01.2018 r. - Obrazek 1 KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ 06.01.2018 r. - Obrazek 2

  Kiedy brawa dla Szkoły Muzycznej ustały, rozpoczęła się druga część koncertu, w którym Orkiestra Dęta zaprezentowała swój rozrywkowy repertuar.

  Jeśli sukces można mierzyć brawami to niewątpliwie w Święto Trzech Króli nasza Orkiestra go odniosła. Mamy nadzieję, że Koncert Noworoczny stanie się tradycją a sala widowiskowa zawsze będzie pełna.

  KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ 06.01.2018 r. - Obrazek 3

  fot. Agnieszka Przęczek

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=92


  B.S

 • Dzieci Chudego z zespołem instrumentalnym głoszą Dobrą Nowinę!

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia Dzieci Chudego, pod przewodnictwem swojego lidera Mateusza Pitali, udały się wraz z całym zespołem instrumentalnym na nietypowe kolędowanie. Zespół wybrał się do kilku osób samotnych i chorych mieszkających na terenie naszej gminy, aby sprawić im miłą i wyjątkową niespodziankę. Po dotarciu na miejsce zespół dawał mały koncert kolędowy w mieszkaniu wybranych osób. Rzadko się zdarza, żeby tak duży zespół kolędowy zawitał w progi prywatnych domów. Były trzy gitary akustyczne, gitara basowa, cajon, akordeon, trąbka i skrzypce. I oczywiście ósemka fantastycznych dzieciaków śpiewających z dużym entuzjazmem, radością i pełną energią. Dzieciakom towarzyszyła również szopka wykonana ręcznie przez jedną z dziewczynek należących do zespołu. Oprócz śpiewania kolęd dzieci złożyły również życzenia świąteczne oraz podarowały gospodarzom drobne prezenty.

  Dzieci Chudego z zespołem instrumentalnym głoszą Dobrą Nowinę! - Obrazek 1

  U odwiedzanych osób widać było łzy wzruszenia, duże zaskoczenie, ale przede wszystkim radość, że ktoś w tak wyjątkowym czasie i w wyjątkowy sposób postanowił ich odwiedzić i podzielić się radością tych pięknych świąt. Dodajmy, że zespół nie zbierał żadnych pieniędzy podczas kolędowania. Chodziło o to aby bezinteresownie dać coś innym od siebie, bo większa radość jest w dawaniu, aniżeli w braniu.

  Dzieci Chudego z zespołem instrumentalnym głoszą Dobrą Nowinę! - Obrazek 2

  Szczególne podziękowania i szacunek należy się zespołowi instrumentalnemu, złożonemu z sułkowickich muzyków, którzy jak zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem, bezinteresownie wzięli udział w akcji, a także rodzicom dzieci, którzy ze zrozumieniem i otwartością podeszli do pomysłu kolędowania, jak również tym rodzicom, którzy bezpośrednio pomagali w czasie akcji.

  Serdeczne podziękowania składamy również Panom Andrzejowi Starcowi oraz Mateuszowi Pitali za udostępnienie pięknych fotografii.

  Więcej w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=91

   

 • Za nami kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Tym razem jury przesłuchało aż 124 wykonawców. Bardzo cieszy nas fakt, że piękna tradycja kolędowania rośnie w siłę a chętnych do występów przybywa:)

  Poniżej zamieszczamy fotorelację:)
  fot. Mirosław Polak, Joanna Gatlik- Kopciuch, ks. Maciej Medes

 • WYNIKI VIII PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK 2018

  Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym konkursem!

  Poniżej przedstawiamy wyniki z VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Sułkowice 2018.

  Jednocześnie zapraszamy wszystkich na Koncert Laureatów, który odbędzie się 21.01.2018 r. (niedziela) o godz. 16:00 w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Podczas Koncertu wystąpią wszyscy zdobywcy I miejsc w swoich kategoriach.

  Protokol_Przeglad_Koled_i_Pastoralek_2018.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć