Nawigacja

 • Zbliżeniowe Kino Visa w Sułkowicach- 19.11.2019

  Zbliżeniowe Kino Visa w Sułkowicach- 19.11.2019

  Z największymi kinowymi premierami odwiedzimy Was 19 listopada: "1800 gramów", "Ukryta gra", Proceder", "Był sobie pies 2" , "Baranek Shaun. Farmageddon"

  Godziny seansów i bilety: http://bit.ly/ZKV-Sułkowice-112019

  Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2699968710023764

  Baranek Shaun. Farmageddon”

  Niesforny baranek i jego rozbekana ferajna powracają w uroczej komedii science-fiction, która rozbawi widzów nawet w najodleglejszych galaktykach. Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

   

  Był sobie pies 2”

  Kontynuacja kinowego hitu, który w Polsce zachwycił prawie 650 tysięcy widzów w każdym wieku! Marcin Dorociński znów użycza głosu najbardziej kochanemu i wyszczekanemu psu w historii kina! Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

   

  Ukryta gra”

  Rewelacja festiwalu w Gdyni! Międzynarodowa produkcja Watchout Studio – polskiego domu produkcyjnego odpowiedzialnego za takie filmy jak „Bogowie” czy „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

  Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

   

  1800 gramów”

  "1800 gramów" wzruszy Was w kinach w listopadzie! Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Rożczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?

  Proceder”

  „Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn. „Proceder” zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

  Kasa Kina otwiera się 30 min przed startem pierwszego seansu.

  Zachęcamy do korzystania z naszego barku kinowego, w którym znajdziecie Państwo zarówno pyszny popcorn, jak i napoje z portfolio grupy Coca-Cola.

  Cennik biletów:

  Bilety normalne       16zł

  Bilety ulgowe           14zł

  Bilety grupowe        12zł  (powyżej 15 os.)

  Rezerwacje telefoniczne:

  Biuro Outdoor Cinema

  (22) 357 78 00,

  pon.-pt. 10:00-15:00.

  Rezerwacje należy odebrać co najmniej 30 minut przed startem seansu.

  Zachęcamy do zakupu biletów on line.

 • Rozdanie nagród i wernisaż prac w Krakowie

  Rozdanie nagród i wernisaż prac w Krakowie

  W sobotę 9 listopada, uczestniczki naszego koła plastycznego wraz ze swoją instruktorką Panią Ewą Garbień wzięły udział w oficjalnym otwarciu wystawy oraz rozdaniu nagród z konkursu plastycznego zorganizowanego przez Centrum Kultury Podgórza – OŚRODEK RUCZAJ z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego „Malwy, dziewanny, co to za cudne roślinny”.

  Prace napłynęły z różnych stron Małopolski, co za tym idzie, konkurencja była silna. Mimo to prace naszych młodych plastyczek po raz kolejny zostały zauważone i docenione. Pośród 238 nadesłanych dzieł, jury nagrodziło i wyróżniło 3 uczestniczki naszych zajęć:

  III miejsce- Aleksandra Skrzypek

  Wyróżnienie- Julia Szarzyńska, Magdalena Wojdyła

  Po raz kolejny składamy serdeczne gratulacje!😁

 • 35. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego| Wycieczka do Rzeszowa

  35. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego| Wycieczka do Rzeszowa

  Dnia 26 października o godz. 6:30 dzieci z ZPiT "Elegia" Rudnik, wraz ze swoimi instruktorami, wyruszyły na całodzienny wyjazd do Rzeszowa. Wycieczka została zorganizowana przez Sułkowicki Ośrodek Kultury w ramach nagród finansowych, które zespół otrzymał w konkursach w ubiegłym sezonie artystycznym. Wyjazd był połączeniem pracy i przyjemności bowiem Mała Elegia wzięła udział w 35. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie oraz odwiedziła Park Rozrywki Jump World i rzeszowski rynek.

  Po zmaganiach konkursowych, na których zespół wypadł świetnie, każdy z członków otrzymał nagrodę rzeczową, finansowaną przez Dyrektora WDK w Rzeszowie. Dla naszych dzieciaków udział w kolejnym konkursie to doskonała możliwość aby sprawdzić swoje umiejętności oraz odnajdywać się w nowych, niejednokrotnie trudnych warunkach scenicznych. Po udanym konkursie nastał czas na przyjemności- niemal dwie godziny szaleństwa w parku trampolin i odwiedzenie rzeszowskiego rynku. Zapamiętamy ten dzień na długo:)

  Poniżej krótka fotorelacja :)

 • Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości- Nagroda Samorządowadla ZT RETRO

   Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości- Nagroda Samorządowadla ZT RETRO

  Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Sułkowicach

  101 lat temu, w poniedziałek 11 listopada w wagonie kolejowym w podparyskich lasach Compiègne, podpisano układ rozejmowy pomiędzy Ententą i Cesarstwem Niemieckim kończący I Wojnę Światową. W tym samym czasie w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władze wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu. Wydarzenia te do dnia dzisiejszego są symbolem radości, wolności i niezależności. Po czterech latach strachu, niepewności, głodu i przerażenia związanego z realiami Wielkiej Wojny oraz 123 latach trwania pod kuratelą zaborcy, Polska znów pojawiła się na mapie Europy, odzyskała swą niepodległość.

  Pamięć po tym niezmiernie ważnym wydarzeniu trwa nadal i co roku łączy Polaków podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości.Również nasza społeczność 11 listopada br. wspólnie przeżywała rocznicę odzyskania niepodległości.Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny przez Księdza Jacka Budzonia – Proboszcza Parafii Biertowice oraz Księdza Dziekana Edwarda Antolaka – Proboszcza Parafii Sułkowice. Następnie w uroczystym kondukcie przewodzonym przez poczty sztandarowe - przedstawiciele władz gminy oraz jednostek organizacyjnych, oświatowych, stowarzyszeń, kół, klubów, firm, a także radni powiatowi oraz Mieszkańcy przeszli pod Pomnik Ofiar Pacyfikacji Sułkowic. Tam uroczyście odśpiewano hymn narodowy, złożono wieńce oraz odsłuchano utworów przygotowanych na tę okoliczność przez Orkiestrę Dętą z Sułkowic pod batutą Pana Andrzeja Moskala.W trakcie ceremonii Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk wygłosił okazjonalne przemówienie.

  Nagrody Samorządowe

  Co roku, podczas obchodów Święta 11 listopada honoruje się osoby lub grupy za wyróżniające osiągnięcia w działaniach na rzecz Gminy Sułkowice i jej społeczności. W tym roku z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Waldemara Wolskiego oraz Wiceprzewodniczących Pani Izabeli Starowicz i Pana Adama Bargła Nagrodę Samorządową otrzymał Zespół Retro. W imieniu laureatów Nagrodę odebrała p.o. dyrektora Sułkowickiego Ośrodka Kultury Pani Beata Domanus wraz z przedstawicielkami Zespołu.

  Zespół Taneczny RETRO działa przy Ośrodku Kultury od 1989 roku, kiedy to założyła go pani Danuta Kostowal-Suwaj. Od września 2017 roku Zespół prowadzą instruktorzy Studia Ruchu SK-ART. Obecnie prowadzącą Zespół jest Pani Agnieszka Miś, która była jedną z trzech osób dzięki którym odbyła się gala z okazji 30-lecia powstania Zespołu. Wydarzenie to miało miejsce 11 maja br.Zespół Taneczny Retro reprezentuje Gminę Sułkowice oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury na lokalnych wydarzeniach takich jak: Inauguracja Roku Kulturalnego, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Zabawa Przedsylwestrowa, Dni Sułkowic, ale także na konkursach. 8 czerwca 2019 r. Zespół po raz pierwszy, po kilkuletniej przerwie wziął udział w konkursie V Freestyle Open Dance w Piekarach, gdzie grupa Retro SQUAD zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii.Obecnie Zespół przeżywa moment silnego rozwoju, przygotowuje się do startu w kolejnych konkursach tanecznych i jest gotowy promować Gminę szeroko poza jej granicami.

                                                                                                                                                                                                                                      

  Tekst: Paulina Węgrzyn, Teresa Gatlik

  Fot.: Paulina Węgrzyn

 • 11 Listopada w Sułkowickim Ośrodku Kultury| Wspólne śpiewanie i wernisaż prac malarskich

  11 Listopada w Sułkowickim Ośrodku Kultury| Wspólne śpiewanie i wernisaż prac malarskich

  Tradycyjnie 11 listopada, w 101. Rocznicę Święta Niepodległości, mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Sułkowickim Ośrodku Kultury na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. W to wyjątkowe, świąteczne popołudnie wszyscy przybyli do Sułkowickiego Ośrodka Kultury mieli okazję do oddania hołdu naszej wolnej Ojczyźnie. Spotkanie, którego celem było wspólne świętowanie naszej niepodległości, przyciągnęło wielu uczestników. Wśród widowni znajdowali się zarówno starsi, jak i młodzież oraz rodzice z dziećmi. Sala widowiskowa była wypełniona niemal po brzegi.

  Podczas naszego wspólnego śpiewania na scenie pojawiali się artyści: Chór Apassionata- pod batutą pana Macieja Gawrona oraz solistki rozwijające swoje zdolności wokalne w SOK- Alicja Grzybek oraz Natalia Kardaś. Utwory wspaniale wybrzmiewały w naszych murach, aby efekt był jeszcze pełniejszy teksty utworów, które były śpiewane przez osoby na scenie, wyświetlane były także na ekranie aby każdy chętny mógł dołączyć do artystów.

  Koncert, który trwał niemal godzinę, przebiegał w podniosłej ale zarazem spokojnej atmosferze. Utwory wykonywane na scenie nie raz wywoływały lekki uśmiech na twarzy lub też skłaniały do refleksji.

  Po koncercie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczenie laureatów Gminnego Konkursu na „Najpiękniejszy różaniec dla Maryi”. Burmistrz Pan Artur Grabczyk oraz Ks. Wojciech Borowiec zaprosili laureatów na scenę oraz wręczyli im dyplomy i upominki.

  Kolejną i zarazem ostatnią częścią naszych uroczystych obchodów 11 Listopada był wernisaż prac Emilii Garbień pt. Spojrzenie. Artystka pochodzi ze Sułkowic. Obecnie jest studentką na kierunku Malarstwo (5 rok) oraz na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (2 rok 2 st.) na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

  W malarstwie i w życiu fascynują ją ludzie. Podejmuje różne projekty edukacyjne, by przybliżać innym sztukę. Interesuje się także projektowa­niem graficznym, lubi czytać i podróżować.

  Spojrzenia to prace z ostatnich dwóch lat. Człowiek pojawia się w mojej twórczości odkąd maluję. Jest tematem dla mnie najciekawszym. Pragnę pokazać relacje, spotkania, opowiedzieć o osobie nie tylko odmalowując jej podobieństwo, ale mówiąc o niej coś więcej.”

  Wystawa znajduje się w holu Sułkowickiego Ośrodka Kultury i można ją będzie oglądać do końca roku 2019.

  Aby pamiętać o naszej wolnej Ojczyźnie nie tylko w dniu niepodległości, każdy z przybyłych otrzymał pamiątkową odznakę w biało-czerwonych barwach.

  Fot. Paulina Węgrzyn

  Więcej zdjęć w galerii: 11 Listopada 2019

                                                                                                                                                                                          

  B.S

 • Mamy laureatki XVI Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego pt. "Pocztówka z wakacji" w Warszawie

  Mamy laureatki XVI Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego pt. "Pocztówka z wakacji" w Warszawie

  W poniedziałek 7  października  2019 r. rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs plastyczny na pocztówkę z wakacji. Organizatorem konkursu było Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie (filia Zastów). Jury  w składzie:  Tatiana  i Włodzimierz  Pytkowscy  oraz  Ajdyn Łazimow  wybrali najlepsze prace z 1086 pocztówek nadesłanych na konkurs Nagrodzono 56 osób.

  Wśród nich znalazły się  dwie nasze  laureatki:

  - Nikola Kotoniak II miejsce - kat 10-13 lat 

  - Lena Gaweł  wyróżnienie - kat. 10-13 lat

  Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i ich opiekunce Pani Ewie Garbień kolejnego sukcesu na arenie ogólnopolskiej. Cieszymy się, że  Sułkowicki Ośrodek Kultury jest reprezentowany przez tak uzdolnioną młodzież.

   

 • Międzynarodowy Turniej Judo- 35 lat UKS "KATANA"

  Międzynarodowy Turniej Judo- 35 lat UKS "KATANA"

  W sobotę 26 października w Hali Sportowej im. Władysława Piątkowskiego w Sułkowicach miał miejsce Międzynarodowy Turnieju Judo z okazji 35-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „KATANA”, który mieliśmy przyjemność współorganizować.

  Dzięki współpracy SOK, Urzędu Miejskiego w Sułkowicach oraz UKS Katana" udało się zorganizować fantastyczną, międzynarodową imprezę. Cieszymy się, że na zaproszenie odpowiedziało tak wielu chętnych. Na turnieju zameldowali się nawet zawodnicy z partnerskiego miasta Ronchamp we Francji.

  Duch sportowej walki, profesjonaliści na macie, świetna atmosfera, smaczny poczęstunek- to był naprawdę świetny turniej. Wszystko to nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz sponsorów, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy.

  Mamy nadzieję, że pierwszy Międzynarodowy Turniej JUDO w Sułkowicach był dla wszystkich dobrą zabawą i zapadnie w pamięć na długo.

 • Objazdowy Festiwal Teatralny Dilettante w SOK

  Objazdowy Festiwal Teatralny Dilettante w SOK

  17 listopada zapraszamy do Sułkowickiego Ośrodka Kultury naszych najmłodszych- dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzinami na spektakle teatralne:

  14:00- "Bajka o niewdzięcznym wilku " w wykonaniu Zespołu Teatralnego Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego.

  Spektakl prezentowany techniką teatru cieni, stworzony w oparciu o starą azjatycką historię i mistrzu Dongguo i przebiegłym wilku. Spektaklowi towarzyszą fragmenty azjatyckich ludowych utworów instrumentalnych. Opowieść zarówno dla małych jak i dużych widzów.

  16:00- "Cyrk" Teatru Animacja Lalki i Przedmiotu eF z Bielska Białej.

  Już sama nazwa „czarny teatr”pachnie jakąś tajemnicą... W dodatku- cyrk w teatrze?! Tresowanie, groźne zwierzęta, skoki przez ogień, taniec na linie. Otóż teatr jest właśnie miejscem, w którym możliwe jest naprawdę wszystko. Więc- zapraszamy do cyrku w „ czarnym teatrze”.

  Spektakle prezentowane będą w ramach Objazdowego Festiwalu Teatralnego Dilettante, który jest realizowany we współpracy z Małopolskim Instytutem Teatralnym.Wyjście na spektakl to świetna propozycja na spędzenie wspólnej, rodzinnej niedzieli oraz wprowadzenie naszych najmłodszych do świata kultury.Udział w tym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny bezpłatny!

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SUŁKOWICKIM OŚRODKU KULTURY

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SUŁKOWICKIM OŚRODKU KULTURY

  Listopad za pasem, a zatem już dziś serdecznie zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Tradycyjnie spotkamy się 11 listopada, aby w tym roku wspólnie świętować 101. rocznicę niepodległej Polski. Tegoroczny program został nieco poszerzony. Zachęcamy do zapoznania się i włączenia się we wspólne świętowanie.

  Program obchodów:

  ◾ 16:00- Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Tym razem pod przewodnictwem Chóru Apassionata oraz naszych solistek Alicji Grzybek i Natalii Kardaś.

  ◾ Po koncercie nastąpi wręczenie nagród z Gminnego Konkursu "Najpiękniejszy różaniec dla Maryi".

  ◾ 17:00- Wernisaż prac malarskich Emilii Garbień, artystki ze Sułkowic.

  ZAPRASZAMY!

 • Wystawa malarstwa Emilii Garbień

  Wystawa malarstwa Emilii Garbień

  Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż prac malarskich naszej Sułkowianki Emilii Garbień. Otwarcie wystawy pt. "Spojrzenie" odbędzie się dn 11.11.2019 r., o godz. 17:00, po tradycyjnym Wspólnym Śpiewaniu Pieśni Patriotycznych.

  Autorka mówi o swojej wystawię tak: "Spojrzenie to zbiór prac z ostatnich kilku lat. Cieszę się, że w końcu dochodzi do tej wystawy w moich Sułkowicach. Tematem jest człowiek, bo ludzie są dla mnie najbardziej interesujący - w malarstwie i w życiu."

  Serdecznie zapraszamy!

 • Konkurs na NAJWIĘKSZEGO I NAJCIĘŻSZEGO GRZYBA SEZONU 2019 rozstrzygnięty

  Konkurs na NAJWIĘKSZEGO I NAJCIĘŻSZEGO GRZYBA SEZONU 2019 rozstrzygnięty

  W dniu 28.10.2019r. Jury w składzie: Mirosław  Polak oraz Norbert Śmiłek, na podstawie notatek sporządzanych podczas przynoszenia grzybów do Sułkowickiego Ośrodka Kultury, w których był odnotowany ich ciężar oraz średnica kapelusza stwierdziło, że przyniesiono 21 grzybów.

  Jury przyznało następujące miejsca :

  I MIEJSCE- Wiesław Habina- siedzuń sosnowy 1700g, borowik szlachetny 1050g  

  I MIEJSCE- Bartłomiej Stokłosa- borowik szlachetny 1500g

  II MIEJSCE- Kamila Leśniak, Sylwia Leśniak, Maria Blak- borowik szlachetny 1200g

  III MIEJSCE- Tadeusz Latoń- borowik szlachetny 950 g

  IV MIEJSCE- Martyna Kois- Koźlarz czerwony 900g

  IV MIEJSCE- Piotr Bąchor- borowik szlachetny 900g

   

  Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie za zainteresowanie. Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna jesień obdarzy nas ponownie takimi wspaniałymi darami.

  Wszystkich biorących udział w konkursie prosimy o zgłaszanie się po odbiór nagród od 28.10.2019 r.  do dnia 30.11.2018 r. do Sułkowickiego Ośrodka Kultury w godzinach otwarcia SOK.

  Galeria konkursowych okazów: GALERIA| GRZYB 2019

                                                                                                                                                                                         

  B.D

 • III Sułkowickie Granie już za nami

  III Sułkowickie Granie już za nami

  Tradycyjnie Sułkowicki Ośrodek Kultury uroczyście zainaugurował nowy Rok Kulturalny. W tym roku wyjątkowo w ramach IRK odbyło się III Sułkowickie Granie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego Pana Józefa Tomala oraz Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Artura Grabczyka. Połączenie tych dwóch wydarzeń kulturalnych miało miejsce w niedzielę 20 października 2019 r. i spowodowane było remontem amfiteatru przy zalewie rekreacyjnym w Sułkowicach co uniemożliwiło organizację w tamtym miejscu kolejnego Sułkowickiego Grania.

  Podczas tegorocznej edycji Sułkowickiego Grania, obfitej w ogrom artystycznych przeżyć, zaprezentowały się:

  • Orkiestra Dęta Bęczarka- Krzywaczka,

  • Chór, Grupa Rytmiczna oraz soliści ze Szkoła Muzycznej w Czasławiu- Filia Sułkowice,

  • Chór Seniorów „Elegia” z Rudnika,

  • Orkiestra Dęta SOK Sułkowice- gospodarz spotkania.

  Nasz koncert żywiołowo rozpoczęła OD Bęczarka- Krzywaczka, której gra znakomicie wkomponowała się w nasze wydarzenie. Po wykonaniu pierwszego utworu nastąpiło oficjalne powitanie gości oraz uroczyste wręczenie upominków Chórowi Seniorów z Rudnika przez Burmistrza Pana Artura Grabczyka oraz Radnego Powiatu Myślenickiego Pana Krzysztofa Trojana. Chór w jesieni tego roku skończy 10 lat. Koncert Jubileuszowy Seniorów, na który już dziś zapraszamy, będzie miał miejsce w styczniu 2020 roku.

  Po wręczeniu upominku odbyła się dalsza, część III Sułkowickiego Grania, która była muzyczną ucztą na najwyższym poziomie.

  Inauguracja Roku Kulturalnego to znakomita okazja, aby docenić dokonania osób, które chętnie i z zaangażowaniem wspierają działania kulturalne. Zgodnie z tradycją podczas tej uroczystości został przyznany tytuł SOK KULTURA 2019. Z rąk po. Dyrektora SOK Pani Beaty Domanus oraz Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Artura Grabczyka, otrzymali go: Pani Halina Repeć- za wieloletnią współpracę oraz prowadzenie Chóru Seniorów, Pan Stanisław Postawa- za promowanie kultury poprzez 65-lat gry w Orkistrze Dętej SOK, Pan Kamil Makówka- za wieloletnią współpracę, organizację i przeprowadzenie wszystkich dotychczasowych edycji Sułkowickiej Jesieni Szachowej,

  Tegoroczne Tytuły przyznano osobom, które z różnych przyczyn opuściły już mury SOK, ale nigdy nie zamknęły za sobą drzwi. Chcemy aby nasz ośrodek traktowały jak własny dom i zawsze czuły się tutaj komfortowo.

  Ogromnie dziękujemy wszystkim artystom, którzy wystąpili dla nas podczas III Sułkowickiego Grania w ramach IRK 2019/2020. Dziękujemy instruktorom, którzy przyjęli zaproszenie na nasze wydarzenie i wspaniale przygotowali grupy i solistów.

  Dziękujemy za objęcie Patronatu Honorowego Staroście Panu Józefowi Tomalowi oraz Burmistrzowi Gminy Sułkowice Panu Artutowi Grabczykowi.

  Z tego miejsca pragniemy również złożyć podziękowania sponsorom, którzy wsparli finansowo nasze przedsięwzięcie. Podziękowania kierujemy do: starostwa Powiatowego w Myślenicach, Pani Grażyny Krzyżek- Prezesa GS Samopomoc Chłopska w Sułkowicach, Pana Mirosława Maliny- F.H.U METAL-MIX, Pana Stanisława Biernata-Projektowanie i Wykonawstwo, Pana Kazimierza Skoruta- SUŁ-MET, Firmy METALOPLAST Kraków, Pana Ryszarda Chrobaka- Firma ARUŚ.

  Mamy nadzieję, że tak rozpoczęty Rok Kulturalny będzie obfitował w ogrom artystycznych przeżyć.

  Więcej zdjęć w galerii: III SUŁKOWICKIE GRANIE| IRK 2019/2020

                                                                                                                                                                                                                             

  B.D

 • Najnowsze polskie produkcje w "Zbliżeniowym Kinie Visa"

  Najnowsze polskie produkcje w "Zbliżeniowym Kinie Visa"

  Najlepszy pomysł na październikowe wieczory to filmowe seanse w gronie przyjaciół. Na takie spotkania mogą liczyć widzowie Zbliżeniowego Kina Visa, które od 11 października kontynuuje podróż po Polsce z najnowszym repertuarem. Wśród propozycji znalazły się prawdziwe hity. Widzowie będą mogli wybierać spośród pięciu filmów. Na szczególną uwagę zasługują gorące premiery: polski kandydat do Oscara „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy i komedia „(Nie)znajomi” współprodukowana przez Dawida Podsiadło.

  W filmową podróż zabieramy mieszkańców miejscowości, w których na co dzień nie ma kina. Tym razem zatrzymamy się m.in. w Mikołajkach, Kartuzach, Bieżuniu, Wołowie i Sułkowicach. Przed nami ponad 500 godzin projekcji! Zbliżeniowe Kino Visa sprawia, że wszyscy kinomani, niezależnie od miejsca zamieszkania, znajdują się w centrum filmowych zdarzeń. Na wielkim ekranie w październiku pojawią się: nagrodzone na festiwalu filmowym w Gdyni „Boże Ciało”, polska wersja włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, czyli „(Nie)znajomi”, a także głośna „Polityka” w reżyserii Patryka Vegi. Najnowszy repertuar dopełniają jedna z najdroższych polskich produkcji, czyli „Legiony” oraz przygodowa animacja dla najmłodszych – film „O Yeti!”.

  W filmie „(Nie)znajomi” widzowie będą mogli zobaczyć całą plejadę filmowych gwiazd, takich jak: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat oraz Wojtek Żołądkowicz. Historia granych przez nich bohaterów pokaże, jak zaskakujące skutki może mieć jedna spontanicznie podjęta decyzja. Film promuje wpadający w ucho utwór „Najnowszy klip” wykonywany przez Dawida Podsiadło. Co ciekawe, jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów jest również producentem „(Nie)znajomych”.

  Kolejna pozycja obowiązkowa w nowym repertuarze to polski kandydat do Oscara - „Boże Ciało”. Film został doceniony zarówno przez dziennikarzy, jak i publiczność na festiwalu filmowym w Gdyni. Jury wyróżniło także reżysera – Jana Komaę i scenarzystę – Mateusza Pacewicza, a odtwórcę głównej roli - Bartosza Bielenię uznano za „Odkrycie festiwalu”. Produkcją zainteresowało się także Hollywood. Trwają rozmowy w sprawie zakupu praw do amerykańskiego remake’u „Bożego Ciała”. Na razie wiadomo, że planowane jest przełożenie filmu Jana Komasy na serial dla jednej z platform streamingowych w USA.

  Do historii polskiej kinematografii z pewnością przejdą także batalistyczne sceny z filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Budżet w wysokości 27 milionów złotych zdecydowanie widać na ekranie. Wielka historia walki o niepodległość jest w tej opowieści tłem dla historii miłosnej, która rozgrywa się pomiędzy trójką młodych bohaterów. Na ekranie najgorętsi aktorzy młodego pokolenia: Bartosz Gelner i Sebastian Fabijański oraz debiutująca w tej produkcji- Wiktora Wolańska. W pamięci zostaje także rola Mirosława Baki.

  Kolejna propozycja w repertuarze to „Polityka” Patryka Vegi – produkcja, która wzbudziła ogromne zainteresowanie jeszcze przed premierą. Reżyser zainspirowany rodzimą sceną polityczną, stworzył film, do którego zaangażował takich aktorów jak: Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Janusz Chabior i Zbigniew Zamachowski.

  Z myślą o najmłodszych widzach Zbliżeniowe Kino Visa zaplanowało film „O Yeti!” - dzieło twórców bajkowego hitu „Jak wytresować smoka”. Opowieść o wielkim białym potworze z pewnością zdobędzie serca kinomanów, a przesłanie filmu, żeby nigdy się nie poddawać, w równym stopniu przyda się małym i dużym widzom, pokazując, że kiedy naprawdę czegoś chcesz, nie ma rzeczy niemożliwych.

  Na stronie kino.visa.pl/plakaty na wszystkich miłośników kina czeka niespodzianka od wybitnego grafika - Andrzeja Pągowskiego. Pasjonaci kinematografii będą mogli kupić w specjalnej cenie afisze do kultowych filmów, takich jak: „Hair”, „Miś”, czy „Amator” oraz plakaty zapowiadające ostatnie polskie produkcje: „Kuriera”, „7 uczuć”, czy „Kamerdynera”. Plakaty w ofercie Kina Visa można zakupić ze specjalną 20% zniżką.

  Oprócz świetnego repertuaru proponujemy również wyjątkowe promocje. Na wszystkich widzów czeka aż 25% zniżki przy płatnościach Visa. Oferta obowiązuje przy zakupie biletów do kina i zestawów w barku kinowym. Warto pamiętać o możliwości wyboru Najlepszych Miejsc Visa. Można je kupić ze zniżką poprzez stronę internetową w ramach przedsprzedaży lub w kasie kina przed seansem.

  Już dziś sprawdź na filmowej mapie Polski, kiedy odwiedzimy Twoją miejscowość! Informacje o repertuarze oraz trasę naszych pokazów znajdziesz na stronie Kino.Visa.pl.

   Aby być na bieżąco polub facebookowy profil Zbliżeniowego Kina Visa i zbliż się do kinowej przygody!

   

  Każdego dnia jesteśmy bliżej widza.

  Na filmowe emocje zaprasza

   

  Organizator: Outdoor Cinema

  Partnerzy strategiczni: TVN i TVN Fabuła.

  Patroni medialni: Filmweb, Wirtualna Polska, miesięcznik KINO.

  Partner barku kinowego: Coca-Cola.

 • III Sułkowickie Granie| Inaguracja Roku Kulturalnego 2019/2020

  III Sułkowickie Granie| Inaguracja Roku Kulturalnego 2019/2020

  Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz członkowie Orkiestry Dętej SOK serdecznie zapraszają na III Sułkowickie Granie w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020, które odbędzie się 20 października 2019 r. o godz. 16:00 w sali widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury, ul. 1 Maja 70.

  „Sułkowickie Granie” to cykliczne spotkania muzyków z różnych orkiestr i zespołów, umożliwiające integrację oraz wymianę wzajemnych doświadczeń. Wyjątkowo w tym roku III "Sułkowickie Granie" odbędzie się w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020 w budynku naszego ośrodka.

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegoroczna edycja Sułkowickiego Grania została objęta Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Myślenickiego Pana Józefa Tomala oraz Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Artura Grabczyka.

  Podczas III Sułkowickiego Grania na naszej scenie zaprezentują się:

  🎺 Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury

  🎺 Orkiestra Dęta Bęczarka- Krzywaczka

  🎺 Szkoła Muzyczna ze Sułkowic

  🎺 Chór Seniorów z Rudnika

  Serdecznie zapraszamy!

 • Kabaret Skeczów Męczących w Sułkowickim Ośrodku Kultury!

  Kabaret Skeczów Męczących w Sułkowickim Ośrodku Kultury!

  Kabaret Skeczów Męczących w programie „Najśmieszniejszy”

  Kto jest najśmieszniejszy w Polsce? Kabaret Skeczów Męczących w swoim nowym programie nie pozostawia złudzeń. „Najśmieszniejszy” to niemal dwugodzinne spotkanie z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez Was świata humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą Was do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o naszej codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata.

  Już po raz drugi w murach naszego Ośrodka zagości kabaret z najwyższej półki, tym razem ze swoim najnowszym programem. Bilety na ten wspaniały kabaretowy wieczór nabyć można na stronie internetowej https://kabaretowebilety.pl/sulkowice-kabaret-skeczow-meczacych-BILETY JUŻ DOSTĘPNE również w kasie Sułkowickiego Ośrodka Kultury od pn- pt w godz. 9:00-21:00.

  Spieszcie się! Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki:)

 • Nasze Koło Plastyczne docenione w Międzynarodowym Konkursie

  Nasze Koło Plastyczne docenione w Międzynarodowym Konkursie

  Nie od dziś wiadomo, że nasze koło plastyczne odnosi wielkie sukcesy.🎨🏆Niemal zawsze, gdy instruktor pani Ewa Garbień wysyła przygotowane wcześniej prace, zostają one dostrzegane i niejednokrotnie nagradzane i wyróżnianie. Nie inaczej było tym razem kiedy to prace uczestniczek koła plastycznego wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" zorganizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski oraz Fundację Mater.

  W tym roku dzieciaki stanęły przed trudnym zadaniem- musiały wykonać pracę plastyczną zgodnie z hasłem XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”.

  Pośród sześciu prac, które reprezentowały SOK, dwie zostały zauważone i docenione. Praca Laury Szarzyńskiej otrzymała nagrodę, natomiast praca Julii Mądrali wyróżnienie‼️

  Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w naszych murach rozwijają się wspaniali młodzi artyści pod opieką doskonałych instruktorów. ☺️👍

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na płaszczyźnie artystycznej i osobistej.

  W galerii prace wszystkich uczestniczek, który wzięły udział w konkursie.

                                                                                                                                                                                          B.D

 • 🚀Robotyka w Sułkowicach🚀

  🚀Robotyka w Sułkowicach🚀

  Wychodząc naprzeciw prężnie rozwijającego się świata interaktywnej edukacji i po obiecujących rozmowach z przedstawicielką firmy Robotix otwieramy się na wprowadzenie robotyki do oferty zajęć realizowanych na terenie naszego ośrodka.

  🛰Dla kogo są zajęcia?Zajęcia skierowane do dzieciaków z zerówki oraz klas I-III szkoły podstawowej.

  🛰Kiedy?Pierwsze zajęcia już 9 października!(Jeżeli zbierze się odpowiednio liczebna grupa, zajęcia będą odbywać się w każdą środę)

  🛰Pierwsze zajęcia GRATIS❗️

  Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze zapisanie się do odpowiedniej grupy.

  Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne bezpośrednio u organizatora (firma Robotix):📞 797 295 465

 • "Moc w słabości"- debiutancka płyta Moniki Giergiel

  "Moc w słabości"- debiutancka płyta Moniki Giergiel

  Niezmiernie miło nam poinformować, że działająca w naszej załodze Pani Monika Giergiel- nauczycielka śpiewu- przygotowuje się właśnie do koncertu premierowego Jej debiutanckiej płyty EP "Moc w słabości".🎙🎤

  Serdecznie zapraszamy na koncert❗️

  My już gratulujemy i życzymy Moni samych sukcesów na zawodowej drodze!

  📣Koncert premierowy odbędzie się 13 października 2019 roku o godzinie 19:00 w The Worship Center w Krakowie przy ul. Dajwór 14. To okazja do wysłuchania autorskich kompozycji, a także nabycia EPki.

  Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie:

  GRZEGORZ SYKULSKI - instrumenty klawiszoweŁUKASZ GIERGIEL- perkusjaTOMASZ ROBACKI - gitara elektryczna, gitara akustycznaSTASZEK SRZEDNICKI - gitara basowaAGNIESZKA WÓJCIK - chórkiMAGDALENA WOJAK - chórki

  📣WSTĘP WOLNY!! 📣

  "MOC W SŁABOŚCI" to pierwsza autorska płyta EP wokalistki Moniki Giergiel. Artystka od maja 2018 roku tworzy autorski projekt muzyczny zainspirowany codziennymi zmaganiami i poszukiwaniami odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, ufności, przemijania i swojego miejsca w życiu. Album łączy w sobie elementy rocka, popu, jazzu, wzbogacony o elektroniczne brzmienia i kojące melodie.

  „MOC W SŁABOŚCI” to także tytuł pierwszego studyjnego singla, do którego ukazał się wideoklip, promujący nadchodzący, debiutancki krążek EP. Utwór niesie nadzieję i przypomina o tym, że to co wartościowe często rodzi się w bólu:🎵➡️ https://www.youtube.com/watch?v=y3MO8-G5aPU

 • Chór Apassionata w Sandomierzu i Łańcucie

  Chór Apassionata w Sandomierzu i Łańcucie

  W ostatni, upalny weekend wakacji 31.08-01.09.2019 roku chór Apassionata ze Sułkowic udał się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza i Łańcuta.

  Pierwszym punktem na szlaku zwiedzania był malowniczy XVI-wieczny zamek w Baranowie Sandomierskim. O jego ciekawej historii w barwny sposób opowiedziała chórzystom pani przewodnik. Następnie uczestnicy przejechali do królewskiego miasta Sandomierz, znanego dziś głównie z serialowej postaci ojca Mateusza. Tutaj mieli okazję podziwiać odrestaurowane kamienice Starego Miasta, Ratusz, Bramę Opatowską, kościoły św. Józefa i Jakuba, przeszli Podziemną Trasą Turystyczną, a następnie przez cienisty lessowy Wąwóz Staromiejski dotarli do nabrzeża Wisły, by stąd udać się w krótki rejs statkiem po Wiśle.

  W niedzielę chór zapewnił oprawę muzyczną podczas mszy świętej odprawianej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Po jej zakończeniu chór zaprezentował pieśni religijne w czterogłosie, a jego występ został nagrodzony brawami.

  Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce - zamku w Łańcucie. Uczestnicy mieli możliwość poznać historię zamku, losy jego właścicieli oraz zgromadzonych przez nich dóbr.

  Dziękując za wspaniały wyjazd, członkowie chóru Apassionata wyrażają wdzięczność wszystkim, dzięki którym wycieczka mogła się odbyć.

  Wycieczka została sfinansowana dzięki nagrodom pieniężnym, które chór Apassionata otrzymał w 2018 i 2019 roku za swoją wieloletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności, m.in. dzięki Nagrodzie Burmistrza Miasta i Gminy Sułkowice, Nagrodzie Starosty Powiatu Myślenickiego, a także dzięki finansowemu wsparciu Sułkowickiego Ośrodka Kultury oraz innych darczyńców.

  Tekst i zdjęcia: Chór Apassionata

 • Konkurs na największego i najcięższego grzyba sezonu 2019

  Konkurs na największego i najcięższego grzyba sezonu 2019

  Pierwsze koty za płoty- a raczej grzyby do koszyków:) Długo czekaliśmy na pierwsze grzybowe olbrzymy, ale było warto!

  Co prawda nasz konkurs ogłoszony został na początku wakacji ale dopiero dzisiaj dotarli do nas pierwsi grzybiarze ze wspaniałymi zbiorami. Pan Wiesław Habina przyniósł borowika szlechetnego ważącego aż 1125 g natomiast Karolina i Piotr Latoń 700-gramowego prawdziwka. Gratulujemy znalazcom i życzymy kolejnych wielkich zbiorów.

  Pamiętajcie, konkurs potrwa do jesieni ale największy grzyb sezonu może pojawić się właśnie teraz:)

  Zdjęcia z naszego konkursu obejrzeć można w galerii.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć