Nawigacja

 • HARMONOGRAM WYSTĘPÓW PODCZAS KONCERTU LAUREATÓW 2018

 • "Dziś we żłobie odpoczywa z nieba zszedłszy prawda żywa"

  Zwyczaje i obrzędy to jedna z form działalności ZPiT „Elegia” Rudnik, która oprócz wartości artystycznej niesie ze sobą również ogromną moc autentyczności przekazu. Wyrazem uszanowania dokonań swoich poprzedników  oraz kontynuowania rodzimej tradycji jest odtworzenie przez Zespół  we współpracy z Chórem Seniorów tradycyjnych Jasełek, które w 75-letniej działalności Elegii były wystawione tylko dwukrotnie – ostatnio w 1995 r. Przedstawienie, które po 23 latach wróciło na scenę, oparte jest na scenariuszu  autorstwa Stanisława Kalety oraz Stanisława Stręka, stworzonego na podstawie dzieła Lucjana Rydla Betlejem Polskie. Obecni instruktorowi ZPiT „Elegia”- Stanisław Judasz, Joanna Ulman oraz Beata Szuba podjęli trud zrekonstruowania  spektaklu i od września wraz z całym Zespołem oraz Chórem Seniorów wkładali całe serca w przygotowania.

  14 stycznia, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury, równo o godzinie 17 rozpoczęło się prawdziwe teatralne widowisko. Składający się z czterech aktów spektakl trwał godzinę a zgromadzeni na sali ludzie oglądali go z zapartym tchem. Każde zasunięcie kurtyny wywoływało ogromne brawa  natomiast każda jej odsłona atmosferę powagi i wyczekiwania.  Minimalistyczna ale dokładnie dobrana scenografia, światła, muzyka oraz kostiumy sprawiły że każdy z zachwytem patrzył na to co dzieje się na scenie. Oczywiście nie można pominąć wspaniałej gry aktorskiej naszych artystów. Ogrom tekstu, który musieli opanować, nowe role w które musieli się wcielić lub te które przypominali sobie sprzed (23 aż !) lat. Widzowie podczas tradycyjnych Jasełek zobaczyli Zwiastowanie Maryi, scenę rozgrywającą się wśród pasterzy, którym Anioły kazały iść do Betlejem, scenę w pałacu Heroda oraz Żłóbek. Jasełka oparte były głównie na osobach dorosłych ale nie zabrakło w nich również dzieci, które dzielnie czekały na swoją kolej aby w najważniejszej części pokłonić się Jezuskowi, złożyć swój dar w postaci czystych serc, wierszyków i pięknej kolędy. Po Jasełkach każda z trzech grup Zespołu dała krótki występ taneczny. O tym wielkim, wielopokoleniowym wydarzeniu  można  pisać wiele ale żadne słowa nie oddadzą magii, która ogarnęła SOK w niedzielne popołudnie. To po prostu trzeba zobaczyć. Będzie ku temu okazja w niedzielę 21.01.2018 r. w strażnicy OSP w Rudniku podczas spotkania opłatkowego o godz. 16:00.

   

     

  W rolach głównych wystąpili:

  Maria- Zuzanna Szatan, Józef- Franciszek Judasz, Elżbieta- Joanna Wrona, Anioł I- Paweł Szuba, Anioł II- Patrycja Różycka.

  Pasterze: Maciek- Ryszard Blak, Stach- Józef Powroźnik, Bartos- Adam Woźnica, Felek- Rafał Judasz, Jasiek- Paweł Szuba, Kuba- Andrzej Judasz, Walek- Karol Judasz.

  Królowie: Melchior- Grzegorz Kurowski, Kacper- Sławomir Przała, Baltazar- Bartosz Bargieł,

  Herod- Stanisław Judasz, Setnik- Adam Woźnica, Kapłan- Franciszek Judasz, Szatan- Waldemar Wolski , Śmierć- Beata Szuba.

  Chór Seniorów  „Elegia” oraz  tancerze wszystkich grup ZPiT „Elegia”.

  Wielkie podziękowania dla całego Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia, Chóru Seniorów oraz wszystkim (których nie sposób wymienić) zaangażowanym w przygotowanie Jasełek. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Rudniku oraz Księdzu Proboszczowi Dariuszowi Zoniowi za użyczenie niezbędnych rekwizytów. Dziękujemy Panu Mirosławowi Polakowi za wszelką pomoc techniczną. Firmie Foto-Ret ( zdjęcia i film) oraz Agnieszce Przęczek (zdjęcia).

  DZIĘKUJEMY!

  fot. Agnieszka Przęczek

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=95


  B.S

 • WARSZTATY- MALOWANIE NA JEDWABIU

  Sułkowicki ośrodek kultury zaprasza na

   

  WARSZTATY- MALOWANIE NA JEDWABIU

  15.16.02.218 R.

   

   

  KOSZT: 10 ZŁ

  CZAS TRWANIA: ok. 2H

   

  Dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne materiały- konturówki, jedwab i po zajęciach zabiera swoją pracę na papierowych podkładach do domu.

   

  Ze względu na ograniczoną liczbę ramek, na których dzieci malują, konieczne jest zapisanie dziecka na konkretną godzinę i konkretny dzień ( ok. 10 dzieci na grupę). Dzieci młodsze mogą przychodzić na zajęcia z rodzicem/ opiekunem.

  TERMINY ZAJĘĆ:

  15.02.2018 r. (CZWARTEK) godz.: 9:00, 11:00, 14:00, 17:00

  16.02.2018 r. (PIĄTEK) godz.: 9:00, 11:00, 14:00, 17:00

   

  Zapisów dokonać można w Sułkowickim Ośrodku Kultury osobiście lub telefonicznie ( Tel. 12 273 34 59) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-21:00. Po zapisie dziecka, w terminie do 3 dni, należy uiścić opłatę za warsztaty- w innym wypadku zgłoszony zostanie wykreślony z listy. Aby dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach należy wypełnić i podpisać oświadczenie (dostępne w SOKu).

   

  W przypadku nieobecności na warsztatach Sułkowicki Ośrodek Kultury nie zwraca opłaty za zajęcia.

   

  ZAPRASZAMY!

   

 • Za nami kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Tym razem jury przesłuchało aż 124 wykonawców. Bardzo cieszy nas fakt, że piękna tradycja kolędowania rośnie w siłę a chętnych do występów przybywa:)

  Poniżej zamieszczamy fotorelację:)
  fot. Mirosław Polak, Joanna Gatlik- Kopciuch, ks. Maciej Medes

 • WYNIKI VIII PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK 2018

  Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym konkursem!

  Poniżej przedstawiamy wyniki z VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Sułkowice 2018.

  Jednocześnie zapraszamy wszystkich na Koncert Laureatów, który odbędzie się 21.01.2018 r. (niedziela) o godz. 16:00 w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Podczas Koncertu wystąpią wszyscy zdobywcy I miejsc w swoich kategoriach.

  Protokol_Przeglad_Koled_i_Pastoralek_2018.pdf

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26!

  W tym roku 14.01.2018 w Sułkowickim Ośrodku Kultury, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie to już 26 okazja do wsparcia potrzebujących. 9 wolontariuszy zebrało prawie 19 tysięcy złotych na terenie Rudnika, Biertowic, Harbutowic i Sułkowic.

   

  Zbiórka przebiegła spokojnie, a ofiarodawcy za każde nawet najmniejsze wsparcie, które jest bardzo ważne, dostawali okolicznościowe serduszko. W tym roku zbieraliśmy środki dla WYRÓWNIANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW. W miarę upływających godzin puszki zapełniały się kolejnymi datkami od mieszkańców. Tegoroczny 26. Finał WOŚP obfitował wieloma rekordami. W naszym sztabie do pobicia zeszłorocznego rekordu zabrakło niewiele, padł natomiast rekord frekwencji na finałowym koncercie. W pierwszej części o godz.15:00 wystąpili grupa Baletu, Tańca Nowoczesnego oraz ZT Retro. O godz. 17:00 na scenie z tradycyjnymi Jasełkami pojawili się Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik oraz Chór Seniorów. Po przedstawieniu Zespół dał jeszcze krótki koncert taneczny po którym odbyły się tradycyjne licytacje. Nasz Sztab w tym roku zebrał  kwotę 18 450, 28 zł. 

   

   

    

   

     

   

    

   

  Szefem Sułkowickiego Sztabu oraz wolontariuszem była Pani Halina Obst przy zbieraniu datków pomagali także: Faustyna Mikołajczyk, Aleksandra Oliwa, Jacek Pieronkiewicz, Joanna Piwowar, Sebastian Rak, Katarzyna Rak, Izabela Surma, oraz Norbert Śmiłek.

  Sułkowicki Ośrodek Kultury ogromnie dziękuje, wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie 26. Fianału WOŚP. Mieszkańcom naszej gminy dziękujemy za ofiarność. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego!

  Do zobaczenia za rok, bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

   

   

  fot. Agnieszka Przęczek, Joanna Gatlik- Kopciuch

   

  Więcej zdjęć na: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=94


  B.S

 • KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ 06.01.2018 r.

  6 stycznia 2018 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej. Po krótkim muzycznym wstępie Dyrektor SOK Pani Halina Obst wraz z Burmistrzem Panem Piotrem Pułką złożyli przybyłym najlepsze noworoczne życzenia. Zaraz po nich rozpoczęła się pierwsza część Koncertu. Nasi muzycy rozwijający się pod skrzydłami dyrygenta Pana Andrzeja Moskala wykonali wiązankę pięknych kolęd.

  Następnie na scenie pojawili się nasi goście- saksofoniści ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, Filia Sułkowice. Zagrali oni dwa utwory. Pierwszym z nich była tradycyjna kolęda „Cicha Noc”, natomiast drugi utwór zinterpretowali w nowoczesny sposób wykorzystując w nim maszynę do pisania.

  Kiedy brawa dla Szkoły Muzycznej ustały, rozpoczęła się druga część koncertu, w którym Orkiestra Dęta zaprezentowała swój rozrywkowy repertuar.

  Jeśli sukces można mierzyć brawami to niewątpliwie w Święto Trzech Króli nasza Orkiestra go odniosła. Mamy nadzieję, że Koncert Noworoczny stanie się tradycją a sala widowiskowa zawsze będzie pełna.

  fot. Agnieszka Przęczek

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=92


  B.S

 • Dzieci Chudego z zespołem instrumentalnym głoszą Dobrą Nowinę!

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia Dzieci Chudego, pod przewodnictwem swojego lidera Mateusza Pitali, udały się wraz z całym zespołem instrumentalnym na nietypowe kolędowanie. Zespół wybrał się do kilku osób samotnych i chorych mieszkających na terenie naszej gminy, aby sprawić im miłą i wyjątkową niespodziankę. Po dotarciu na miejsce zespół dawał mały koncert kolędowy w mieszkaniu wybranych osób. Rzadko się zdarza, żeby tak duży zespół kolędowy zawitał w progi prywatnych domów. Były trzy gitary akustyczne, gitara basowa, cajon, akordeon, trąbka i skrzypce. I oczywiście ósemka fantastycznych dzieciaków śpiewających z dużym entuzjazmem, radością i pełną energią. Dzieciakom towarzyszyła również szopka wykonana ręcznie przez jedną z dziewczynek należących do zespołu. Oprócz śpiewania kolęd dzieci złożyły również życzenia świąteczne oraz podarowały gospodarzom drobne prezenty.

  U odwiedzanych osób widać było łzy wzruszenia, duże zaskoczenie, ale przede wszystkim radość, że ktoś w tak wyjątkowym czasie i w wyjątkowy sposób postanowił ich odwiedzić i podzielić się radością tych pięknych świąt. Dodajmy, że zespół nie zbierał żadnych pieniędzy podczas kolędowania. Chodziło o to aby bezinteresownie dać coś innym od siebie, bo większa radość jest w dawaniu, aniżeli w braniu.

  Szczególne podziękowania i szacunek należy się zespołowi instrumentalnemu, złożonemu z sułkowickich muzyków, którzy jak zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem, bezinteresownie wzięli udział w akcji, a także rodzicom dzieci, którzy ze zrozumieniem i otwartością podeszli do pomysłu kolędowania, jak również tym rodzicom, którzy bezpośrednio pomagali w czasie akcji.

  Serdeczne podziękowania składamy również Panom Andrzejowi Starcowi oraz Mateuszowi Pitali za udostępnienie pięknych fotografii.

  Więcej w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=91

   

 • Harmonogram przesłuchań VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

  Poniżej przedstawiamy harmonogram przesłuchań VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Zachęcamy do zapoznania się oraz do przyjeżdzania do Sułkowickiego Ośrodka Kultury ok.10 min przed rozpoczęciem się danej grupy.

  Do zobaczenia 16.01.2018r.!

  HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

 • W czwartek 28 grudnia 2017 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury odbyła się druga Zabawa Przedsylwestrowa dla dzieci, która podobnie jak zeszłoroczna była bardzo udana. Nasze spotkanie z założenia miało mieć charakter szeroko rozumianej zabawy i tak też było. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie a uśmiechy towarzyszące dzieciom podczas szaleństw w Ośrodku Kultury zostały przeniesione do domów i na długo w nich pozostaną.

  Wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu Zabawy Przedsylwestrowej bardzo serdecznie dziękujemy!

  Poniżej przedstawiamy krótką foto-relację z naszej imprezy.

   

 • Koło Plastyczne po raz kolejny w finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego!

  8 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach rozstrzygnięty został XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna –Boże Narodzenie ,Nowy Rok”. Na konkurs wpłynęło 1671 prac ze 163 placówek oświatowych i kulturalnych. Podopieczni naszego Ośrodka również przygotowali prace i po raz kolejny zostali zauważeni posród bardzo wielu prac.

  Jury przyznało im następujące miejsca i nagrody:

  W kategorii 7 lat : Wiktor Nędza – III miejsce

  W kategorii 9 lat: Weronika Garbień – I miejsce

       Natalia Wiśnicz – wyróżnienie

  Serdecznie gratulujemy młodym artystom oraz ich opiekunce Pani Ewie Garbień wspaniałego sukcesu!

   

    Natalia Wiśnicz – wyróżnienie

  Weronika Garbień – I miejsce

  Wiktor Nędza – III miejsce


  B.S

 • Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Szopek i Gwiazd Betlejemskich oraz Stroików i Kartek Świątecznych 2017!

 • W ubiegły czwartek 14.12.2017 r. do naszego Ośrodka zawitał jeden z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu Marcin Daniec. W prezentowanym programie artysta przypomniał swoje kultowe monologi oraz w różnych wcieleniach komentował współczesne wydarzenia społeczne i polityczne. Pan Marcin przez prawie dwie godziny zabawiał przybyłych i w charakterystyczny dla siebie sposób skradł serca publiczności.

  Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z kabaretowego wydarzenia:)

 • Z okazji Mikołajek Sułkowicki Ośrodek Kultury odwiedził specjalny gość- Iluzjonista Adrian Mitoraj. 6 grudnia równo o godz. 17:00, kiedy sala widowiskowa wypełniała się zniecierpliwionymi dziećmi, rozpoczęło się show.

  Magik przygotował dla dzieci widowisko, w którym miały okazję nauczyć się zaklęć, mogły towarzyszyć Iluzjoniście na scenie i pomagać w różnych sztuczkach. Nasze Magiczne Mikołajki opatrzone były w znakomitą oprawę muzyczną co tylko wzmacniało efekt. Mamy nadzieję, że taki prezent wszyscy obecni zapamiętają na długo.

 • W sobotę 02.12.2017 r. po raz pierwszy (na pewno nie ostatni) do Sułkowickiego Ośrodka Kultury zawitało „Objazdowe Kino Visa”. Jest nam ogromnie miło, że zainteresowanie, jak na pierwszy raz, było tak duże. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z sobotniego dnia.

 • ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM WOŚP

  14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

  Organizatorem sułkowickiego Finału jest tradycyjnie Sułkowicki Ośrodek Kultury. SOK serdecznie zaprasza wolontariuszy do zbieranie pieniędzy do puszek oraz pomocy w sztabie.

  Możliwa jest również rejestracja on-line. Aby zgłosić się do naszego Sztabu należy wejść na stronę: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby odnaleźć nasz Sztab i wypełnić ankietę.

  Aby zostać wolontariuszem WOŚP należy przynieść wypełnioną ankietę do Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 grudnia.

  Ankietę można otrzymać w SOK lub pobrać: ANKIETA WOLONTARIUSZA.pdf

 • KABARET MARCINA DAŃCA

  Kabaret MARCINA DAŃCA - najnowszy program z elementami programu jubileuszowego.

  Marcin Daniec to doskonale znany artysta kabaretowy, najpopularniejszy polski satyryk ostatniego dwudziestolecia. Twórca kultowej serii „Marzeń Marcina Dańca” oraz laureat wielu nagród w tym prestiżowej „Złotej Telekamery”. Uwielbiany za wcielenia Marcinka, Górala, Waldemara K, czy Pana Ignacego, a także za wchodzące w kanon polskiego kabaretu monologi „Gołota”, „Syrenka”, czy Pusia”
  W najnowszym programie Marcin Daniec przypomina swoje kultowe monologi oraz w różnych wcieleniach komentuje współczesne wydarzenia społeczne i polityczne.


  Miejsce: Sułkowicki Ośrodek Kultury

  Czas: 14.12.2017 r. (czwartek) godz. 18:30

  Cena biletu: 60  zł

  Bilety do nabycia w biurze SOK, ul. 1 Maja 70, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 lub  na stronie: https://www.kabaretowebilety.pl/event/kabaret-marcina-danca-sulkowice/3946/1829/4043

 • Kolejne nagrody dla Plastyków

  W dniu 19 października 2017r odbyło się posiedzenie komisji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego ”Jesień grafiką opowiedziana” Grafikalia 2017. Jury w składzie: Marta Tomczyk – dr hab. ASP Łódź, /przewodnicząca jury; Marlena Lenart – mgr sztuki, ASP Łódź; Szymon Adamczewski – mgr sztuki /sekretarz jury/ z 278 prac wykonanych przez 269 autorów pod kierunkiem 46 nauczycieli reprezentujących 36 placówek z całej Polski wybrało prace, które zostały nagrodzone i wyróżnione. Pośród nich w kategorii 5-7 lat znalazła się również praca podopiecznego Koła Plastycznego SOK Tomasza Wiśnicza, która została wyróżniona.

   

     Wyróżnienie w kategorii 5-7 lat, Tomasz Wiśnicz

   

  Kolejnym Konkursem w jakim brali udział nasi podopieczni były XI Międzynarodowe Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SILEZIANY’2017”. Jury przyznało następujące  nagrody i wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy:

   

  Weronika Garbień lat 9 – NAGRODA II STOPNIA

   

  Kwalifikacje do wystawy:

  Wiktoria Garbień lat 11

  Izabela Piegza lat 12

  Aleksandra Skrzypek lat 11

   

  Nagroda II Stopnia, Weronika Garbień

   

  Serdecznie gratulujemy młodym artystom talentu, zaangażowania i oczywiście nagród a ich opiekunce Pani Ewie Garbień wspaniałego sukcesu!


  B.S

 • Nasze Plastyczki docenione w Jeleniej Górze

  W dniu 21 listopada 2017r odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, w składzie: Anna Borsuk- Krasucka-plastyk, organizator konkursu, w-ce dyrektor MDK; Ewa Nyc-plastyk, kierownik działu plastyczno- technicznego MDK; Renata Kryńska-muzyk, plastyk.

  Na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny WAKACJE wpłynęło 719 prac z 88 placówek z różnych stron Polski. Komisja na wstępie odrzuciła 46 zniszczonych lub niespełniających regulaminu prac. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowała 385 prac, z których biorąc pod uwagę: zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów. Pośród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu znalazły się podopieczne Koła Plastycznego SOK Julia Mądrala oraz Barbara Malina. W Grupie II (8-10 lat) - „Wakacje moich marzeń”- Julka zdobyła nagrodę natomiast Basia wyróżnienie.

   

  Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz ich opiekunce Pani Ewie Garbień wspaniałego sukcesu!

   

   

  Nagroda w Grupie II (8-10 lat), Julia Mądrala

   

   

  Wyróżnienie w Grupie II (8-10 lat), Barba Malina


  B.S

 • Sułkowicka Jesień Szachowa ma już XX lat!

  Za nami kolejna edycja Turnieju Szachowego „Sułkowicka Jesień Szachowa". Tym razem nasza „Jesień” była wyjątkowa bo XX. Ta jubileuszowa edycja na pewno zostanie zapamiętana na długo- wielu uczestników, ogrom sportowych emocji oraz słodkie zwieńczenie intelektualnych potyczek.

  Rozgrywki tradycyjnie odbyły się w drugiej połowie listopada i trwały 2 dni. 18 oraz 19 listopada 2017 roku zamieniły Sułkowicki Ośrodek Kultury w wielkie pole gry. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 60'/partię. Na turniej przybyło ponad stu szachistów, co stawia jubileuszową edycję na drugim pod względem liczebności miejscu. Zawodnicy przybyli na „Sułkowicką Jesień Szachową” byli w różnym wieku oraz stopniu zaawansowania. Najmłodszy gracz miał zaledwie 6 lat, natomiast najstarszy 82. W grze jaką są szachy wiek nie ma tak istotnego znaczenia jak stopień zaawansowania, dlatego zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W silniejszej grupie „A" wystartowało 36 graczy, natomiast w grupie „B” zagrało aż 65 zawodników.

  Wyniki:

  GRUPA „A”

  1. Wieczorek Jakub, KKSz Kraków

  2. Klementys Jerzy, KS DORS Ruda Śląska

  3. Kasperkiewicz Janusz, CKiS Skawina

  4. Sowiński Jerzy, MSKS GAMBIT Tarnowiec

  5. Szlósarczyk Hubert, MKS MOS Wieliczka

  6. Pietrzak Tomasz, MAT Myślenice

  7. Bajer Jakub, MKS MOS Wieliczka

  8. Drygaś Wojciech, GKS Szach-Mat Wiśniowa

   

  GRUPA „B”

  1. Kulesza Jakub, Gimnazjum Sułkowice

  2. Przybylik Tomasz, Kraków

  3. Zieliński Jakub, MKS MOS Wieliczka

  4. Boćwińska Wiktoria, UKS Goniec Staniątki

  5. Górnisiewicz Natalia, Ognisko TKKF w Dobczycach

  6. Przechera Antoni, Kraków

  7. Kozicka Zuzanna, UKS Goniec Staniątki

  8. Mirek Sebastian, Lanckorona

   

  Najlepszym reprezentantem Sułkowic okazał się Jakub Kulesza, który swoje pierwsze szachowe kroki stawiał w naszym Ośrodku. Kuba wygrał bardzo liczną grupę „B”. Serdecznie gratulujemy!

  Zawody przeprowadził sędzia Pan Jan Zapała z Mszany Dolnej.

  Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach za co serdecznie dziękujemy. Uroczyste zakończenie rozgrywek , wręczenie nagród i dyplomów przez Burmistrza Sułkowic Pana Piotra Pułkę oraz Dyrektor SOK Panią Halinę Obst odbyło się ostatniego dnia turnieju o godzinie 15.00.

  Kiedy wszyscy laureaci otrzymali swoje nagrody przyszła kolej na świętowanie XX edycji „Sułkowickiej Jesieni Szachowej” oraz ciężkich szachowych zmagań. Na salę wniesiono piękny tort, który dla jednych był słodkim pocieszeniem a dla innych dodatkiem do wspaniałego wyniku.

  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju!

  Składamy również serdeczne podziękowania Panu Kamilowi Makówce, inicjatorowi i głównemu organizatorowi „Sułkowickiej Jesieni Szachowej”, który od dwudziestu lat czuwa nad przebiegiem zawodów. DZIĘKUJEMY!

  Zdjęcia z Turnieju w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=84


  B.S

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć