Nawigacja

 • Ruszamy do lasu!

  Ruszamy do lasu!

  Sułkowicki Ośrodek Kultury ogłasza wakacyjny konkurs na Największego i Najcięższego Grzyba Sezonu 2019. Już dziś została otwarta kolejna jego edycja, która potrwa aż do jesieni. Mamy nadzieję, że sezon 2019 będzie przynajmniej tak dobry lub jeszcze lepszy niż poprzedni.

  Zachęcamy grzybiarzy z naszej okolicy do wzięcia udziału w konkursie. Przypominamy , że  grzyby można przynosić do Sułkowickiego Ośrodka Kultury, od pon.-pt. w godz. 9:00-21:00

 • 14 sierpnia w wieku 78 lat zmarł Ryszard Judasz

   14 sierpnia w wieku 78 lat zmarł Ryszard Judasz

  Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że dziś rano zmarł Pan Ryszard Judasz - Kustosz sułkowickiej Izby Tradycji. Człowiek, dzięki któremu historia Sułkowic i okolicznych miejscowości nie została zapomniana. Człowiek, który do końca pozostał na posterunku. Od 1 marca 2007 r. kustosz Izby Tradycji działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. Józefa Sadzika, radny Rady Miejskiej w Sułkowicach w latach 2002-2006, większość swojego zawodowego życia związany z Fabryką Narzędzi Kuźnia w Sułkowicach – przez 21 lat jako kierownik Klubu Kuźnia, a po przekształceniach - specjalista do spraw reklamy.

  Panie Ryszardzie wielki szacunek i uznanie za wszystko co zrobil Pan dla Sułkowic-za historie, za czas, za chęć dzielenia się, za opinie, za spotkania i długie rozmowy. Panie Ryśku dziękujemy. Teraz czas na odpoczynek. Świeć Panie nad Jego duszą...

  Rodzinie składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

  Zdjęcie: SAC

 • KLAPS! AKCJA! MAMY TO!

   KLAPS! AKCJA! MAMY TO!

  W dniach 3 i 5 sierpnia w naszym ośrodku było naprawdę tłoczno. W każdym pomieszczeniu można było spotkać od kilku do kilkunastu, a momentami nawet kilkudziesięciu osób. Mimo tłoku i dynamiki działania każdy wiedział co ma robić. Wszystko to dlatego, że nasz SOK na dwa dni zamienił się w prawdziwy plan zdjęciowy fabularyzowanego serialu dokumentalnego pt."Pasjonaci", w który zaangażowany jest krakowski Teatr ITAN. Będzie to trzynaście opowieści o losach niewidomych i niedowidzących aktorów, zrealizowanych z ich udziałem.

  Artur Dziurman i grupa Scena Moliere prowadzą w Krakowie instytucję absolutnie wyjątkową – jedyny w Polsce profesjonalny teatr skupiający aktorów niewidomych. Teatr ITAN, działający przy fundacji o tej samej nazwie, kontynuuje dorobek Stowarzyszenia Scena Moliere, w każdym ze swoich seriali konsekwentnie profesjonalistów, amatorów, seniorów i młodzież.

  W serialu, obok aktorów niewidomych i niedowidzących, udział wezmą znani i lubiani aktorzy filmowi: Tadeusz Huk, Adrianna Biedrzyńska, Katarzyna Jamróz, Dorota Pomykała, Anna Korcz, Dariusz Kordek, Dariusz Gnatowski, Maciej Damięcki, Aldona Jankowska, Agnieszka Mandat oraz wielu innych.

  Dzięki uprzejmości produkcji mieliśmy możliwość nie tylko oglądania pracy na planie filmowym ale także czynnego udziału w nagraniu. Kto był ten wie, że było to wyjątkowe przeżycie, które zapamiętamy na długo. Pobyt na planie zdjęciowym daje możliwość poznania aktorów, reżysera oraz całej produkcji i ich pracy od kulis. To było naprawdę świetne doświadczenie.

  Serial „Pasjonaci”emitowany będzie w styczniu 2020 roku na antenie TVP1. O szczegółach odcinka kręconego w SOKu będziemy informować zimą.

  Zdjęcia: Bartłomiej Damek

 • W wakacje też się dzieje!

  W wakacje też się dzieje!

  WARSZTATY KREATYWNE

  Wakacje to czas odpoczynku i świetnej zabawy. W Sułkowickim Ośrodku Kultury bawiliśmy się i uczyliśmy nowych rzeczy podczas warsztatów kreatywnych ze Stowarzyszeniem KP_PL, które odbyły się 8, 10 oraz 12 lipca. W trakcie trzech dni doskonałej zabawy stworzyliśy łapacze snów, zrobiliśmy własny wulkan oraz poznaliśmy decoupage. Każdorazowo na warsztatach meldowała się niemal 20 osobowa grupa przesympatycznych dzieciaków. Młodsi uczestnicy naszych zajęć meldowali się w asyście rodziców lub starszego rodzeństwa przez co panowała iście rodzinna atmosfera. To był na prawdę wspaniały, kreatywnie spędzony czas!

  Dziękujemy Paniom Ewelinie i Paulinie Węgrzyn za fantastycznie spędzony czas oraz zaczaszczepienie w nas ciekawości i wytrwałości w poznawaniu nowych rzeczy.

  WYCIECZKA NA POLICĘ

  Nasz Ośrodek stawia na aktywne spędzanie wolnego czasu dlatego kolejną formą Wakacyjnych Rozmaitości SOK 2019 była wycieczka na Policę. Dn. 18.07. udaliśmy się na fanstatyczną wyprawę. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, zbieranie jagód i ognisko z kiełbaskami- właśnie taka była nasza górska przygoda. Zdobyliśmy górski szczyt, napawaliśmy się pięknymi widokami i zadowoleni wróciliśmy do domu.

  WARSZTATY MOZAIKOWE

  Przed  południem dn. 22 lipca do naszego Ośrodka zawitała artystka mozaikowa Pani Ewa Saczka. Przeprowadziła ona z dziećmi wspaniałe warsztaty, których rezultatem były piękne i oryginalne prace. Układanie kamieni, obsługa specjalistycznych narzędzi czy impregnacja to rzeczy, których mogli spróbować uczestnicy warsztatów. Mamy nadzieję, że Pani Ewa odwiedzi nasz Ośrodek jeszcze nie raz, a mozaika zyska kolejnych fanów.

  MALOWANIE NA JEDWABIU

  Jeśli wakacyjne zajęcia to obowiązkowo malowanie na jedwabiu. Tradycją w naszym Ośrodku stało się już tworzenie pięknych prac za pomocą specjalistycznych farb, konturówek i rozcieńczalników. 30 lipca młodzi artyści pod okiem Pani Ewy Garbień tworzyli kolorowe obrazy wypełnione farbami do tkanin. Efekt był oszałamiający. Pełna paleta barw i co najważniejsze uśmiech na twarzach dzieci.

  WYCIECZKA DO KINA

  W związku z wielkim zainteresowaniem filmem pt. „Król Lew” i ogromem pozytywnych recenzji Sułkowicki Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd na seans filmowy oparty o opowieść, na której wychowały się miliony dzieci na całym świecie. Pomysł zorganizowania dodatkowej wycieczki był bardzo udany, gdyż już 2 dni po jej ogłoszeniu wszystkie miejsca zostały zajęte.

  W dniu wyjazdu cała grupa zebrała się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury gdzie przedstawiono regulamin wycieczek i przypomniano o zasadach panujących na wyjazdach SOK. Po formalnej części wszyscy uczestnicy udali się do autobusu i z niecierpliwością i ciekawością ruszyli w drogę. Kiedy wycieczka dotarła na miejsce i każdy zasiadł na swoim fotelu, zaczęła się piękna opowieść. Uśmiechy na twarzach po spektaklu i rozmowy pełne emocji utwierdziły nas w fakcie, że film się podobał a wyjazd był strzałem w dziesiątkę.

  SPEKTAKL TEATRALNY "DZWONNIK Z NOTRE DAME"

  2 sierpnia do naszego Ośrodka Kultury przybył Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem, który bawił i uczył nie tylko dzieci ale również dorosłych. „Dzwonnik z Notre Dame” to spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku inspirowana filmem animowanym Disneya z 1996 roku. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców podczas którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia jego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku jednak w całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi. Przedstawienie pokazuje, że należy pomagać biedniejszym i uciśnionym w potrzebie. Uczy, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka.

  Spektakl teatralny jest doskonałą okazją na bezpośrednie spotkanie z prawdziwymi aktorami. Widowisko było bardzo udane i przybrało lubianą przez naszych widzów formę przedstawienia interaktywnego. Nasi najmłodsi z chęcią brali udział w zadaniach jakie stawiali przed nimi aktorzy. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, a spektakl spodobał się wszystkim przybyłym. 

  W galerii Wakacyjne Rozmaitości SOK 2019 można obejrzeć fotorelacje z naszych zajęć.

  Zdjęcia: Stowarzyszenie KP_PL, SOK

 • XVI Krempaski Festyn

  XVI Krempaski Festyn

  Festyn taki, jak ten, który odbył się w niedzielę 28 lipca w amfiteatrze w Łęgu, Krempachy zorganizowały już po raz 16. – jednak po raz pierwszy mieliśmy przyjemność w nim uczestniczyć i od razu poczuliśmy się jak u siebie.

  Kto nie brał udziału w Krympaskim Festynie niechaj żałuje, kto był ten wie jak wspaniały to czas. A rzeczywiście nie zabrakło niczego! Kto chciał nacieszyć oko widokiem strojów regionalnych – nacieszył! Kto posłuchać muzyki – posłuchał! Kto przyszedł, by wrzucić coś na ruszt – wrzucił! A kto, by śmiać się od ucha do ucha – szczerzył zęby cały dzień.

  Jeszcze raz ogromne podziękowania kierujemy na ręce Pani Marii Wnęk za zaproszenie i ugoszczenie nas we wspaniały sposób, dziękujemy także sołtysowi Panu Józefowi Pietraszkowi za gościnę w iście góralskim stylu. Mamy nadzieję do zobaczenia już niebawem!

  Oto krótka fotorelacja z festynu.

  Zdjęcia: www.krempachy.pl, ZPiT "Elegia" Rudnik

                                                                                                                                                                                         

  B.S

 • 🎬STATYŚCI POSZUKIWANI

  🎬STATYŚCI POSZUKIWANI

  🎞Już w najbliższą sobotę tj. 03.08.2019 r. w naszym Sułkowickim Ośrodku Kultury, ul. 1 Maja 70, odbędą się zdjęcia do fabularyzowanego serialu dokumentalnego pt."Pasjonaci".

  🎞Serial składać się będzie z trzynastu opowieści o losach niewidomych i niedowidzących aktorów, zrealizowanych z ich udziałem- jeden z tych odcinków nagrywany będzie w SOK-u.

  🎞W serialu, obok aktorów niewidomych i niedowidzących, udział wezmą znani i lubiani aktorzy filmowi: Tadeusz Huk, Adrianna Biedrzyńska, Katarzyna Jamróz, Dorota Pomykała, Anna Korcz, Dariusz Kordek, Dariusz Gnatowski, Maciej Damięcki, Aldona Jankowska, Agnieszka Mandat oraz wielu innych.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do bezpłatnej współpracy na planie zdjęciowym dn. 03.08.2019 r w godz. 15:00-17:00.Chcesz poznać kulisy pracy aktorów oraz zagrać w serialu? Taka okazja może się nie powtórzyć!

  Serial emitowany będzie w styczniu 2020 roku na antenie TVP1.🎞

 • DODATKOWA WYCIECZKA-WYJAZD DO KINA NA KRÓLA LWA!

  DODATKOWA WYCIECZKA-WYJAZD DO KINA NA KRÓLA LWA!

  DODATKOWA WYCIECZKA W RAMACH WAKACYJNYCH ROZMAITOŚCI SOK 2019!

  W związku z wielkim zainteresowaniem filmem pt. KRÓL LEW i ogromem pozytywnych recenzji postanowiliśmy zorganizować wyjazd na seans filmowy🎥🎞 oparty o opowieść, na której wychowały się miliony dzieci na całym świecie. Poznaj historię Simby!🦁

  W związku z koniecznością wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji, zapisy oraz opłaty za wycieczkę przyjmowane są w kasie Sułkowickiego Ośrodka Kultury do poniedziałku 29.07. 2019 r.⏳

  Bardzo prosimy o przemyślenie decyzji i zapisy osób, które są na prawdę zdecydowane. W innym wypadku blokowane jest miejsce, które w rezultacie zostaje niewykorzystane.

  Zapisy na wycieczkę przyjmujemy osobiście w Sułkowickim Ośrodku Kultury lub telefonicznie 12 273 34 59.

  ZAPRASZAMY!

 • 76. Rocznica Pacyfikacji Sułkowic

  76. Rocznica Pacyfikacji Sułkowic

  W dniu 24 lipca 2019 r. odbyły się obchody upamiętniające 76. Rocznicę Pacyfikacji Sułkowic. Tradycyjnie rozpoczęły się od uroczystego przemarszu oraz Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach w intencji ofiar, której przewodniczył ks. proboszcz Edward Antolak, koncelebrowali ks. Jacek Budzoń - proboszcz parafii w Biertowicach oraz ks. Marian Błaszczyk – proboszcz parafii w Rudniku. Po modlitwie w kościele nastąpił przemarsz pod pomnik na Rynku, gdzie przedstawiciele władzy, instytucji i stowarzyszeń złożyli wieńce i oddali hołd pomordowanym. Następnie Chór Seniorów „Elegia” występem zwieńczył całość obchodów. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie okolicznościowe w Starej Szkole.

                                                                                                                                                                                         

  Tekst i zdjęcia: Gmina Sułkowice

 • WAKACYJNE ROZMAITOŚCI SOK

  WAKACYJNE ROZMAITOŚCI SOK

  Czas wakacji to okres zabawy oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Sułkowicki Ośrodek Kultury przygotował ciekawą ofertę warsztatów i wycieczek. Poniżej przedstawiamy harmonogram:

  8, 10, 12 lipca- Warsztaty kreatywne ze Stowarzyszeniem KP_PL

  18 lipca- Wycieczka autokarowa -Polica i schronisko na Hali Krupowej w Beskidzie Żywieckim

  22 lipca- Warsztaty mozaikowe z artystką p. Ewą Saczką

  24 lipca- Wycieczka rowerowa mtb- las Groby- Krowia Góra- Babica

  30 lipca- Malowanie na jedwabiu z p. Ewą Garbień

  2 sierpnia- Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem pt. DZWONNIK Z NOTRE DAME

  13 sierpnia- Wycieczka rowerowa szosowa do Lanckorony i okolicy

  Jeśli na warsztaty mozaikowe i malowania na jedwabiu zgłosi się dużo chętnych wówczas planujemy także zorganizować je w dodatkowym terminie.

  Przypominamy, że aby móc wziąć udział w naszych zajęciach należy zapisać się oraz dostarczyć poprawnie wypełnione i podpisane dokumenty( Karta Uczestnictwa Wakacyjne Rozmaitosci 2019, REGULAMIN WAKACYJNYCH ROZMAITOSCI SOK 2019 ).

  W czasie wakacji w naszym Ośrodku dostępne będą także bezpłatnie: billard, tenis stołowy oraz piłkarzyki, z których korzystać mogą wszyscy chętni. W naszym Ośrodku znajduje się także kącik dla dzieci z malowankami oraz grami planszowymi do którego zapraszamy wszystkich miłośników takiego spędzania czasu.

  W lipcu i sierpniu odbywać się będą również zajęcia fitness (poniedziałki i czwartki w godz. 19:00-20:00).

  Kolejną formą spędzania wakacji z Sułkowickim Ośrodkiem Kultury będzie organizowany przez nas „Konkurs na Największego i Najcięższego Grzyba sezonu 2019”.

  Więcej informacji dotyczących naszych zajęć wakacyjnych znajdziecie Państwo w zakładce WAKACYJNE ROZMAITOŚCI SOK.

  ZAPRASZAMY!

 • SOK na Dniach Sułkowic 2019

  SOK na Dniach Sułkowic 2019

  W miniony weekend 6 i 7 lipca na terenie Stadionu KS Gościbia zostały zorganizowane Dni Sułkowic 2019. Podczas tego dwudniowego wydarzenia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pośród wielu atrakcji znalazły się ciekawe koncerty, występy, luna park, degustacja potraw regionalnych oraz wspaniała zabawa.

  W sobotę zagrał Kordian, natomiast w niedzielę wystąpił niesamowity Zespół FEEL wraz ze swoim wokalistą Piotrem Kupichą. Na scenie, oprócz znanych z telewizyjnego ekranu czy radia artystów, wystąpili także nasi lokalni, wspaniali wykonawcy. Sułkowicki Ośrodek Kultury w sobotę reprezentowany był przez:

  - Małą Elegię, która wystąpiła z dwukrotnie nagradzanym program pt."Dziewuchy chodźcie! Zrobiemy pranie!"

  - Grupę baletu, tańca nowoczesnego oraz wszystkie trzy grupy ZT Retro (MINI, JUNIOR, SQUAD), które pokazały choreografie przygotowane z okazji 30-lecia ZT Retro.

  - Orkiestrę Dętą pod batutą Pana Andrzeja Moskala, żywiołowo zabawiającą widzów muzycznymi wykonami.

  W niedzielne popołudnie wystąpiła także uzdolniona Aleksandra Kuźniar, która śpiewała do akompaniamentu swojego taty Pawła. Ola jest laureatką pierwszego miejsca, czerwcowego Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej organizowanego przez SOK.

  Dla większości grup działających w Sułkowickim Ośrodku Kultury Dni Sułkowic to zwieńczenie sezonu artystycznego i tym samym ostatni występ przed zasłużonym, wakacyjnym wypoczynkiem.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom występów!

  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę!

   

  Zdjęcia: Gmina Sułkowice, SOK

                                                                                                                                                                                                                                

  B.D

 • Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu

  Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu

  Po raz kolejny Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Myślenickim Józefem Tomalem przyznał nagrody w dziedzinie kultury i sportu. Nagrody te przyznawane są artystom, organizacjom i działaczom środowisk kulturalnych, sportowcom, propagatorom sztuki i aktywności fizycznej, trenerom i zawodnikom. W tym roku pula wszystkich nagród wyniosła 60 tysięcy złotych. Nagrodzonych zostało trzydzieści osób/podmiotów.

  - Wasze osiągnięcia i działania pozwalają promować nasz Powiat w kraju i zagranicą, jesteście chlubą naszego regionu. Doceniając Wasze osiągnięcia sportowe oraz w dziedzinie upowszechniania kultury, życzę wszystkim nagrodzonym dalszych sukcesów – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród starosta Józef Tomal.

  Wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca 2019 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. W uroczystości wzięli udział: Stanisław Bisztyga radny Województwa Małopolskiego, Józef Tomal Starosta Myślenicki, Andrzej Pułka Wicestarosta Myślenicki, Członkowie Zarządu Powiatu: Rafał Kudas i Krzysztof Trojan oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Jacek Pasiowiec, przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu Edward Zadora, a także Jan Wójcik Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Jerzy Cachel Dyrektor Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego.

  W tym roku, w gronie nagrodzonych w dziedzinie kultury znaleźli się reprezentanci naszego Ośrodka Kultury: Chór Apassionata, ZPiT „Elegia” Rudnik oraz kierownik Orkiestry Dętej Pan Tadeusz Ziembla.

  Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że to właśnie pod naszym patronatem działają zespoły i osoby, które docenianie są również na szczeblu powiatowym.

  Wszyscy serdecznie gratulowali osobom wyróżnionym. Całą imprezę uświetnił występ zespołów nagrodzonych: grupy Taniec i Gimnastyka LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness Myślenice oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” z Rudnika.

  W dziedzinie kultury nagrodzeni zostali:

  Stowarzyszenie „Tokarzanki” w Tokarni (powstało na kanwie Koła Gospodyń Wiejskich, obecnie liczy 60 aktywnych społecznie kobiet. Kultywuje tradycje i zwyczaje regionalne), Radio Ain Karim (działa przy parafii Narodzenia NMP w Skomielnej Czarnej, jego wolontariusze pomagają w promocji powiatowych grup artystycznych), Tadeusz Boruta (artysta malarz związany z powiatem myślenickim, laureat wielu nagród odznaczony złotym krzyżem zasługi), Chór „Apassionata” Sułkowice ( powstał w 1991 roku. Przez wszystkie lata działalności uświetniał liczne uroczystości, jego repertuar sięga od epoki renesansu aż po współczesność), Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” z Rudnika (obecnie jest jednym z najstarszych zespołów ludowych w Polsce, prezentujący folklor w formie autentycznej aktywnie biorący udział w konkursach), Tadeusz Ziembla (od 2002 r. kierownik Orkiestry Dętej Sułkowickiego Ośrodka Kultury, z wielkim zaangażowaniem przyczynia się do rozwoju orkiestry), Koło Gospodyń Wiejskich z Stróży (działa od 1968 roku, zajmuje się rękodziełem artystycznym jak i przygotowywaniem potraw typowych dla regiony kliszczackiego, prezentując swoje dzieła na wyjazdach i konkursach), Klub Kulturalnego Kibica (działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach. Ideą założenia grupy była nauka dzieci i młodzieży kulturalnego dopingu, do tej pory byli na ponad 100 wyjazdach na mecze), Aleksandra Parszywka (wokalistka. Bierze udział w wielu konkursach w których zawsze zajmuje wysokie miejsca. Uczestnik programu telewizyjnego „Szansa na sukces”), Stowarzyszenie „Bęczarka Razem” (powstało w 2015 r., członkowie Stowarzyszenia przyczyniają się do rozwoju kulturalnego Bęczarki organizując szereg imprez kulturalnych oraz artystycznych), Ewa Wincenciak – Walas (czynnie włącza się w życie kulturalne całego powiatu myślenickiego. Zawsze z pełnym zaangażowaniem uczestniczy w akcjach charytatywnych.), Bernadetta Kowalczyk (wolontariusz, od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” w Wiśniowej, angażuje się w programy realizowane na rzecz dzieci i młodzieży), Paweł Lemaniak (pasjonata lokalnej tradycji i historii. Opracował wiele ważnych z punktu widzenia historii Myślenic pozycji książkowych m. in: Myślenickie cmentarze, Monografia Myślenic), Marcin Suder (naukowo- dydaktyczny pracownik AGH w Krakowie, nauczyciel, autor wielu opracowań. Pomysłodawca i współzałożyciel Stowarzyszenia Myślenicka Akademia Talentów), Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach (w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Aktywnie uczestniczy w działaniach promujących powiat poprzez działalność kulturalną w środowisku lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym)

  W dziedzinie sportu nagrodzeni zostali: Alicja Święch (zawodniczka petanque), Marcin Górka ( zawodnik i trener trójboju siłowego), Tomasz Sum (trener piłki nożnej), Leszek Tyrawa (trener piłki nożnej), Tomasz Krasek (trener piłki nożnej), Karolina Moskal (trenerka tańca i gimnastyki sportowej), Marcelina Ryś (zawodniczka speed-ball), Michał Mirochna ( piłkarz), Michał Lech (trener piłki nożnej), Tatiana Krupowicz (trenerka gimnastyki artystycznej), Anna Simsak (trenerka i zawodniczka fitness i cheerleading), Jan Wiśnicz (trener piłki nożnej), Jan Paniak (trener MMA, Ju-Jitsu, Kickboxingu), Izabela Dudzik (biegaczka narciarska), Dariusz Dziewoński (szachista).

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

  fot. Katarzyna Hołuj

 • Udany debiut ZT RETRO

  Udany debiut ZT RETRO

  8 czerwca 2019 r. dwie grupy ZT Retro- Retro JUNIOR oraz Retro SQUAD- pod opieką instruktorów Agnieszki Miś i Krystiana Chorążaka udały się na pierwszy w tym sezonie (i pierwszy po kilkuletniej przerwie) konkurs taneczny V Freestyle Open Dance w Piekarach.

  Z racji, że konkurs był debiutem wszyscy odczuwali tremę. Jak się póżniej okazało,zupełnie niepotrzebnie ponieważ Retro SQUAD wywalczyło złoto w swojej kategorii a młodsze koleżanki z grupy Retro JUNIOR wspaniałe IV miejsce.

  Od września 2017 r. ZT Retro prowadzone jest przez instruktorów Studia Ruchu SK-ART i stale podnosi poziom swoich umiejętności tanecznych. Obecnie instruktorami są: Pani Agnieszka Miś, Pani Grażyna Ziaja oraz Pan Krystian Chorążak. Przypominamy, że w maju br. Retro obchodziło 30-lecie powstania i to choreografie z tego wydarzenia prezentowane zostały podczas konkursu w Piekarach.

  Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla Tancerek i Instruktorów!

                                                                                                                                                                             

  B.S

 • "Mała Elegia" ze srebrem na jubileuszowym KRAKOWIACZKU

  "Mała Elegia" ze srebrem na jubileuszowym KRAKOWIACZKU

  8 i 9 czerwca 2019 roku w Łoniowej odbył się jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK.

  Komisja artystyczna w składzie: Wiesława HAZUKA - choreograf z Tarnowa, Marek HARBACZEWSKI - choreograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Jadwiga ADAMCZYK - muzyk – folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Aleksander SMAGA - muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Beata ROMPAŁA - folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie oraz Benedykt KAFEL - etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, obejrzała prezentacje jedenastu dziecięcych zespołów folklorystycznych oraz ośmiu młodziutkich instrumentalistów ludowych i dwóch dziecięcych kapel ludowych.

  Pośród prezentujących się artystów znalazła się również nasza "Mała Elegia". W tym roku zespoł przyjechał do Łoniowej z programem "Chodźcie dziewuchy! Zrobiemy pranie!", który zdobył I miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznego w Dąbrowie Górniczej. 

  Zdjęcia: MCK SOKÓŁ

  Po swoim występie oraz prezentacjach innych zespołów dzieciaki z niecierpliwością czekały na wynik. Zanim go jednak ogłoszono na scenę zostali poproszeni instruktoryz, którzy otrzymali z rąk dyrektora MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu Pana Antoniego Malczaka, podziękowania za propagowanie folkloru wśród dzieci i młodzieży. Nasi instruktorzy- Pani Joanna Ulman, Pani Beata Szuba oraz Pan Stanisław Judasz- również otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

  Niedzielne popołudnie przemijało w bardzo przyjemnej, folklowej atmosferze. Czas na ogłoszenie wyników powoli się zbliżał. Po zeszłorocznym sukcesie na łoniowskiej scenie zarówno dzieci jak i instruktorzy ukratkiem liczyli na dobrą lokatę. Nie przeliczyli się- Mała Elegia wywalczyła II miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1800 zł. Jest to kolejny, ogromny sukces naszego zespołu, który od kilku lat stał się rozpoznawalny i szanowany w środowisku folklorystycznym.

  Gratulujemy dzieciakom i instruktorom owoców wspaniałej pracy. Dziękujemy za to, że jesteście piękną wizytówką nie tylko Rudnika czy Sułkowickiego Ośrodka kultury ale całej Gminy Sułkowice.

  DZIĘKUJEMY, GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 • Dni Sułkowic 2019

  Zachęcamy do udziału w Dniach Sułkowic 2019.

  W tym roku reprezentantami Sułkowickiego Ośrodka Kultury dnia 6 lipca będą: Mała Elegia, ZT Retro i Orkiestra Dęta oraz 7 lipca: Aleksandra Kuźniar. Podczas 2 dni zabawy każdy znajdzie coś dla siebie.

  ZAPRASZAMY W IMIENIU WŁASNYM ORAZ ORGANIZATORA!

 • III Audycja Koła Gitarowego

  III Audycja Koła Gitarowego

  W ubiegły poniedziałek, 24.06.2019 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury po raz kolejny odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Audycja Uczniów Koła Gitarowego, na którą zostali zaproszeni rodzina i znajomi uczniów. W sali widowiskowej SOK zgromadzona publiczność podziwiała muzyczne postępy podopiecznych Pana Mateusza Gniewka. Podczas Audycji mieli oni możliwość przedstawić swoje zdolności i umiejętności muzyczne, dzięki czemu zarówno publiczność, jak i sami uczniowie doświadczyli radości płynącej z muzyki. Uczniowie pokazali umiejętności gry na gitarze nabyte podczas ostatniego roku nauki. Wszyscy prezentowali swoje utwory z klasą i ogromnym zaangażowaniem, a byli to: Iza Płoszczyca, Agata Waruś, Aneta Światłoń, Kinga Pakosz, Aleksandra Światłoń, Adrian Sroka, Nikola Kotoniak i Rafał Żmija. Prezentowany był repertuar od Renesansu do muzyki XXI wieku.  

  Audycja odbyła się w ciepłej i serdecznej atmosferze. Serdecznie gratulujemy występującym oraz Panu Mateuszowi za wspaniały występ i życzymy dalszego rozwoju zainteresowań muzycznych.

                                                                                                                                                                                         

  ML

 • Gala Studia Tańca VICTORIA

  Gala Studia Tańca VICTORIA

  Gala tańca zorganizowana przez Studio tańca VICTORIA odbyła się 22.06.2019 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Licznie przybyła na to taneczne święto publiczność podziwiała piękne występy tancerzy. Mamy nadzieję, że wszyskim uczestnikom gali spodobał się nasz Ośrodek i będą go również odwiedzać przy okazji różnych wydarzeń organizowanych przez SOK. To już kolejny turniej taneczny, który odbył się w naszych murach. Cieszymy się, że możemy gościć tak wspaniałych, roztańczonych gości właśnie na naszej scenie.

                                                                                                                                                                                    

  ML

 • Spektakl teatralny "Robot i motyl"

  Spektakl teatralny "Robot i motyl"

  Teatr Figur Kraków zaproponował współpracę Sułkowickiemu Ośrodkowi Kultury w ramach realizacji projektu MAŁY WIELKI TEATR. Polegała ona na dotarciu z wartościowymi spektaklami teatralnymi do najmłodszych widzów z małych miejscowości Małopolski oraz na wsparciu lokalnych liderów w budowaniu długofalowej oferty kulturalnej. Projekt adresowany był do dzieci w wieku 3 – 8 lat oraz nauczycieli i rodziców. W ramach realizacji projektu Teatr Figur Kraków zaprezentował w dniu 19 czerwca spektakl „Robot i motyl” dla dwóch grup z naszej Gminy: dla dzieci z Przedszkola Nr 2 w Sułkowicach oraz z Harbutowic. Po spektaklu zostały zorganizowane warsztaty kontekstowe, podczas których dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię oraz pomoc aktorów teatru i nauczycieli tworzyły własne niepowtarzalne prace.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

                                                                                                                                                                                        

  ML

 • 50. rocznica nadania praw miejskich Sułkowicom

  50. rocznica nadania praw miejskich Sułkowicom

  W dniu 15 czerwca 2019 r. odbyły się uroczyste obchody 50. rocznicy nadania praw miejskich Sułkowicom. Podczas tego ważnego jubileuszu wystąpiła Orkiestra Dęta z Sułkowic pod batutą Pana Andrzeja Moskala działająca przy Sułkowickim Ośrodku Kultury. Wspaniały koncert ubogacony różnorodnością repertuaru zachwycił publiczność przybyłą na to doniosłe wydarzenie. Nagłośnienie orkiestry było realizowane m.in. na sprzęcie zakupionym w ramach projektu grantowego LGD „Między Dalinem i Gościbią”. W trakcie uroczystości można było zapoznać się z wystawą prac nagrodzonych w XIV Regionalnym Konkursie „Zwierciadło” zorganizowanym przez SOK.

                                                                                                                                                                                 

  ML

 • Koncert Laureatów VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej

  Koncert Laureatów VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej

  W sobotę 8 czerwca w sali widowiskowej SOK odbył się Koncert Laureatów VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Jest to szczególne wydarzenie, podczas którego na scenie prezentują się zwycięzcy poszczególnych kategorii, mogący się pochwalić swoimi osiągnięciami wokalnymi. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury Pani Beata Szuba oraz Burmistrz Sułkowic Pan Artur Grabczyk złożyli laureatom serdeczne gratulacje oraz wręczyli nagrody.

  Pragniemy serdecznie podziękować dyrektorom i nauczycielom szkół i przedszkoli, opiekunom, rodzicom, którzy włożyli dużo pracy, chęci i zaangażowania w przygotowaniach do uczestnictwa w tegorocznym Festiwalu. Wszystkim uczestnikom i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

  Organizatorami Festiwalu oraz sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury.

                                                                                                                                                                                                                                    

  ML

 • XIV edycja "ZWIERCIADŁA" juz za nami

  XIV edycja "ZWIERCIADŁA" juz za nami

  Znamy już wyniki XIV Regionalnego Konkursu Plastycznego "Zwierciadło" 2019. Zachęcamy do zapoznania się z protokołem. Nagrodzone prace wezmą udział w wystawie podczas uroczystych obchodów 50- lecia Praw Miejskich Sułkowic dnia 15 czerwca.

  Wyniki
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć