Sułkowicka Jesień Szachowa

KOMUNIKAT TURNIEJOWY
SUŁKOWICKA JESIEŃ SZACHOWA 2019

1. CEL TURNIEJU:

Celem turnieju jest promocja gry w szachy, jako sposobu spędzania wolnego czasu, oraz zdobycie lub podniesienie kategorii szachowych. W zawodach można uzyskać do II kategorii.

2. ORGANIZATOR:

Sułkowicki Ośrodek Kultury, ul. 1 Maja 70

3. TERMIN i MIEJSCE:

23-24 listopada (sobota, niedziela) Sułkowicki Ośrodek Kultury, Sułkowice ul. 1-go Maja 70.

Zgłoszenia do czwartku 29 listopada, a po tym terminie jedynie w w miarę wolnych miejsc.

4. UCZESTNICY:

Turniej zostanie rozegrany w dwóch grupach

>> Grupa A - zawodnicy powyżej rankingu krajowego 1400 i wszyscy posiadający ranking międzynarodowy

>> Grupa B- zawodnicy do rankingu krajowego 1400

W turnieju mogą brać udział juniorzy i seniorzy.

5.OPŁATY:

Wpisowe do zawodów wynosi 30 zł, płatne na sali gry przed zawodami. W tej kwocie zostało 5 zł opłaty klasyfikacyjno rankingowej, z której zwolnieni będą posiadacze II-giej i wyższych kategorii szachowych.

6. TEMPO GRY, SYSTEM ROZGRYWEK I OCENA WYNIKÓW:

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 30 minut na partię + 30 sekund za każde wykonane posunięcie dla zawodnika. W przypadku małej liczby uczestników w danej grupie może zostać zastosowany system kołowy. Partie będą rozgrywane bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej rundy z wyjątkiem przerwy obiadowej. W zawodach obowiązuje prowadzenie zapisu partii, z którego to obowiązku mogą zostać zwolnieni uczniowie II klas szkoły podstawowej i dzieci młodsze. W takim przypadku dziecko nie zapisujące partii ma zmniejszony czas do namysłu o 10 minut z wyjątkiem sytuacji gdy przebiegu gry nie notują obaj grający zawodnicy.

NAGRODY: Organizator przewiduje nagrody rzeczowe za miejsca 1-8 w każdej grupie oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich zawodników. Warunkiem otrzymania nagrody jest udział w zakończeniu.

HARMONOGRAM ROZGRYWEK:
23 LISTOPADA (sobota)

• 9.00-9.50 przyjmowanie wpłat i potwierdzanie udziału
  • 9.55 nastąpi zamknięcie listy startowej,
  • 10.00 start I rundy ( w sobotę rozegrane zostaną rundy 1-4).

24 LISTOPADA (niedziela)

• 9.00 start 5-tej rundy
  • ok. 15.00 Zakończenie imprezy i rozdanie nagród.

INFORMACJE DODATKOWE:

• W zawodach obowiązuje prowadzenie zapisu partii.
  • Dopuszczalne spóźnienie na partię wynosi 15 minut- większe będzie skutkować przegraną walkowerem. Osoby spóźnione w pierwszym dniu zostaną dopuszczone od rundy II-giej.
  • Zgłoszenia przez serwis chessarbiter GRUPA A- http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6088/, GRUPA B- http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6089/ lub pod numerem telefonu: 507 930 509. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, pełną datę urodzenia, ranking, kategorię szachową, klub, ew. miejscowość.
  • Osoby niepełnoletnie przebywają na turnieju pod opieką dorosłych (rodzice, instruktorzy itp.)
  • Sędzia turnieju Bartosz Ślęczka
  • W czasie zawodów czynny będzie bufet.

• Sułkowicki Ośrodek Kultury
    32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70