Nawigacja

Zajęcia integracyjne

Zajęcia integracyjne dla dzieci w wieku 3-5 lat zostały wprowadzone do oferty Sułkowickiego Ośrodka Kultury od września 2015 roku. W programie znajdują się: zajęcia integracyjne i edukacyjne, plastyka, pląsy, gry i zabawy oraz gimnastyka korekcyjna. W zajęciach naszego Ośrodka, wraz ze swoimi pociechami, mogą uczestniczyć również rodzice.

Zajęcia integracyjne prowadzone przez Beatę Szubę to kreatywne, dostosowane do wieku uczestników spotkania wspierających ich rozwój psychomotoryczny. Dla przedszkolaków są możliwością szerszego poznania arsenału zajęć, natomiast dla dzieci nie uczęszczających jeszcze do placówki oświatowej są przygotowaniem do roli przedszkolaka. Warto podkreślić, że program spotkań został dostosowany w pełni do warunków lokalowych, jakie panują w Sułkowickim Ośrodku Kultury, co pozwala na swobodną realizację zaplanowanych zajęć.

Spotkania trwają 90 minut i mają swój ustalony rytm. Po powitaniu rozpoczyna się część edukacyjna zajęć, co oznacza, że dzieci wprowadzane są w temat zajęć, a poprzez wykorzystanie wielu form pracy (gry i zabawy integracyjne, pląsy, zabawy tematyczne, ludowe itp.) same stają się współprowadzącymi zajęcia. Dzieci uczą się wierszy i piosenek oraz słuchają krótkich opowiadań. Kluczem są często pozycje z kanonu literatury dziecięcej czasem również inspiracją stają się ważne wydarzenia w życiu dzieci, np. Dzień Mamy, Dzień Dziecka lub różne zwyczaje związane z tradycją np. Andrzejki, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Święto Marzanny.

W dalszej części zajęć dzieci mają możliwość rozwijania swoich zdolności plastycznych i sprawności manualnych. Pod opieką instruktorki tworzą ciekawe prace plastyczne, wykonywane różnymi technikami.

Kolejno przychodzi czas na gry i zabawy ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej, . Dopasowane są do wieku i bezpieczeństwa dzieci oraz w taki sposób, aby rodzice mogli bawić się w nie z pociechami w domu. Dbamy o rozwój fizyczny dzieci poprzez proste ćwiczenia, uczymy zasad "zdrowej" rywalizacji podczas rozgrywek sportowych.


Koszt udziału : 15 zł / zajęcia

 

Aktualności

Kontakt

  • Sułkowicki Ośrodek Kultury
    32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
  • (12) 273 34 59

    Dyrektor SOK
    735 998 869

Galeria zdjęć